Юлія Брегін виготовляє текстильні розвивальні книжечки, картки та іграшки
02.04.2016 20:40

У Винниках живе людина, яка знає, як створити казку для малечі. Знайомтеся – Юлія Брегін – викладач дизайну Технологічного коледжу НУ «Львівська Політехніка». Маючи двадцять років педагогічного стажу і фах дизайнера одягу, який здобула в Львівській академії мистецтв, Юля знайшла, крім педагогіки, ще одне своє покликання – створила текстильну майстерню, де народжуються цікавинки для дітей – ексклюзивні дитячі розвивальні ігри, книжечки та іграшки з текстилю.

Розумні книжечки

«Робити розвиваючі іграшок потрібно з душею та любов’ю, – впевнена Юлія. – Тоді вони дійсно приносять користь. А підходять такі іграшки тільки тим батькам, які займаються з дітьми».

Розвивальні іграшки є основою швидкого розвитку малюка, налагодження з ним чудових взаємовідносин. Для різного віку – інші завдання.  Спочатку дитині потрібні іграшки для розглядання, потім – для обмацування (такі, які зручно взяти в руку) або для складніших дій (вивчення різних видів застібок, кольорів, форм, природних явищ, рахунок тощо).

Ю. Брегін виготовила вручну більше п’ятдесяти текстильних розвивальних книжечок і карток. Першу шила три місяці. Зараз – орієнтовно тиждень. Їх особливість – вони цікаві, деталі продумані безпосередньо до вікових можливостей малят, яскраві, приємні на дотик  і, що важливо, безпечні. Вони сприяють розвитку органів почуттів, служать навчальним посібником, засобом пізнання навколишнього світу. Наприклад, книжечка для хлопчика, що народився в Еквадорі. До першого дня народження Северинчика мама вирішила подарувати маляті книжечку, за допомогою якої хотіла розповідати синочку про цю країну.

Майстриня каже: «У цій книжечці є розворот, що присвячений Еквадору. Там ростуть банани та лежить сніг на горі, ходить лама , живе велика черепаха та галапогоські пінгвіни (і все це з тканини і фетру). В книжці «живе» колібрі. Пташку можна порухати за крильця і хвостик, якщо натиснути, вона пищить. Та ще там багато всього цікавого».

Дівчаткам пропонує гру «Ляльковий будинок», де є навіть банячки та посуд, дитина вчиться защіпати блискавку, різні гачечки, кнопочки...

Як виглядає розвивальна книжечка для хлопчика? «То складна робота, – пояснює винниківчанка. – Малювала трактор набагато довше, ніж будь-якого героя чи навіть цілу сторінку. В результаті ковш рухається, в нього можна щось класти, головні герої книжки – хлопчик і песик – можуть сідати в кабіну, колеса крутяться та знімаються, а все найцікавіше всередині».

А як реалістично виглядають «страви», наприклад, яєчня з помідорами! Це також для розвитку малюків. Біля тарілочки лежать ніж, ложка, виделка, і дитина опановує перші правила етикету.

Пальчиковий театр – задоволення та навчання для дітей і батьків

Із наймолодшими Юлія пропонує бавитися пальчиковим театром. Пальчикові ігри дають можливість поліпшувати мову і дрібну моторику, розвивати уважність і здатність концентруватися.

Персонажі пальчикових ігор Юлії Брегін – переважно герої дитячих казочок («Ріпка», «Червона шапочка», «Ходить гарбуз по городу», овочі, фрукти, сонечко, потішні тваринки тощо).

У творчій майстерні народилися і різні цікавинки, як-от текстильні обкладинки для паспортів (навіть із зображення зуба – для стоматолога) чи торт-конструктор...

Фантазії на тему української ляльки

Як виявилося, крім основної роботи (книжечки, ігри), Ю. Брегін має й хобі – текстильні іграшки, які, до речі, визнані одними з кращих в Україні – оцінені ІІІ місцем на конкурсі «Арт-країна» в Києві.

 

Юля розповіла, чому взялася за виготовлення іграшок: «Колись старша доня запитала, чому їй ніколи ніхто не дарує нічого зробленого своїми руками, адже вона всім на кожне свято малює, вирізає, ліпить. І ми всі знаємо, що це найкращі подарунки від улюблених діток. У цей день я зрозуміла, що ситуацію треба виправляти. Так з'явилася моя перша іграшка Софійка – трикотажний зайчик».

Коли майстрині хочеться відпочити від шиття книжечок, у текстильній майстерні народжуються іграшки. Ляльковий світ Юлії Брегін – це дивовижно добрі персонажі з гарними іменами та оздоблені українськими узорами. І вони ще й пахнуть! Запах тримається щонайменше рік. Білий льон майстриня пропитує кавою, корицею та ваніллю за спеціальною технологією. Потім покриває їх акриловими фарбами. А тоді зверху нашиває декор. У її руках оживають чимало персонажів – кавові зайчики Грицько та Одарка, пан Коцький, корівка Хмаринка, коник Кася, песик Степанко, мишки у вишиванках, симпатичні котики…Вони несуть у світ позитивну енергетику, допомагають людям бути веселішими та добрішими.

Лариса КУБСЬКА

Фото з архіву Юлії БРЕГІН


Теги: книга, дизайн, іграшка, діти, лялька, текстиль, Юлія Брегін


Читайте також:
Коментарі
avatar