У СЗШ № 29 відбулося свято-підсумок дворічного проекту «Я душу одягну у вишиванку»
06.04.2016 19:39
Проект «Я душу одягну у вишиванку»

Одна за одною на шкільний подіум виходили учасниці-майстрині українського одягу – романтичного, стильного, сучасного. Учениць старших класів у вбранні авторського виконання, який вони показали під час дефіле, нагородили щедрими оплесками і захопленими поглядами чоловічої частини школи та гостей. Подивитися справді було на що.

Почали демонстрацію власноруч виготовлених поясів і спідниць-кльош школярки-восьмикласниці. Учениці дев’ятих класів продемонстрували присутнім клатчі з українськими візерунками. Десятикласниці доклали чимало праці та фантазії, виготовивши віночки різних типів (із живих або штучних квітів), аксесуари за національними стандартами, що можуть бути родзинкою навіть найпростішої сукні. Справжній ажіотаж викликали випускниці, які показали під час показу сорочки і плаття, які власноруч вишили, використовуючи різні техніки, нитки чи бісер.

Очі розбігалися від багатства кольорів, кількості та краси вишиванок і учасниць.

Крім дефіле, ведучі Ірина Купінець і Артур Гайдуківський розповідали про історію вишиванки, символізм візерунків, значення цього традиційного одягу для нашого народу та його роль у сьогоденні. Для наочності їхніх слів на святі показали презентацію про українську народну вишивку, а учасниця дефіле Юліанна Опалевич заспівала українські пісні.

Юліана Опалевич

«Мистецький проект «Я душу одягну у вишиванку» тривав протягом двох років, – розповіла натхненник і його безпосередній керівник, вчитель трудового навчання і дизайну Ірина Кобильник. – За гарним виступом приховані величезна праця, що потребувала часу, сил і натхнення. І ми тішимося, що проект вдався, що ми змогли показати в усій красі дівчаток нашої школи, які не забувають українських традицій, не бояться вносити в них сучасні стильові вкраплення».

Директор школи № 29 Оксана Демцюх із гордістю підкреслила: «В образі дівчат до нас завітала вся Україна, адже учасниці представили вишивки з усіх куточків нашої держави. Я сердечно дякую цим справжнім україночкам, педагогу Ірині Кобильник, яка вчить інших і сама любить свою справу, вкладає в неї душу і серце, а також  вчителям, які долучилися до організації заходу – вчителя Олегу Домазару, Оксані Скоробагатих та іншим».

Не приховував позитивних емоцій після побаченого свята української вишивки заступник міського голови Винник Богдан Шустер. Подякувавши учасницям і педагогам, керівництву школи за колоритний захід, він запросив колектив із колекцією вишитого одягу та аксесуарів взяти участь у святкуванні 350-ліття надання м. Винники магдебурзького права.

Лариса КУБСЬКА


Теги: творчий проект, СШ№29, школа, вишиванка


Читайте також:
Коментарі
avatar