Лісники дорубують унікальні вікові ліси прямо в межах Львова
09.04.2016 11:08
Екологи МБО «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов та Всесвітнього фонду природи WWF Анатолій Павелко разом з громадськими активістами зі Львова провели обстеження території лісового заказнику місцевого значення «Чортова скеля», що розташований в межах Львівської міської ради.

Згідно плану проведення рубок формування і оздоровлення лісів, оприлюдненими ДП «Львівське лісове господарство» на своєму офіційному сайті, в межах заказнику були запланові три рубки: лісовідновна рубка в 15 кварталі на площі 11.6 га, та рубки реконструкції рідколісся в 15-ому та 16-ому кварталах сумарною площею 4.1 га Винниківського лісництва ДП «Львівське лісове господарство».

Реальність виправдала найгірші очікування – під «реконструкцію та відновлення» підпали саме здорові живі старі дерева, віком далеко за сто років. На думку екологів, таке «оздоровлення та формування лісу» де-факто є рубкою головного користування.

«Важко стримувати емоції, коли в 5 км від Площі Ринок ти бачиш гектари вирубаних вікових буків. Це якесь дикунство! Окрім того – пряме порушення законодавства. Бо, згідно «Положення про лісовий заказник місцевого значення «Чортова скеля», основними завданнями Заказника є саме охорона, збереження і відновлення цінних букових насаджень природного походження, а також всього комплексу рослинного та тваринного світу. Особливо цинічним є той факт, що це відбувається прямо в межах міста, на території підпорядкованій Львівській міській раді» - коментує еколог ЕПЛ Тєстов Петро.

Хоча декілька гектарів лісу вже пішли «під бензопилу», а решта вже вимічена під подальшу суцільну рубку – є ще  шанс врятувати ліс!

Тому закликаємо Львівське ОУЛМГ та ДП «Львівське лісове господарство» терміново анулювати лісорубні квитки на проведення рубок в кварталах 15 та 16 Винниківського лісництва ДП «Львівське лісове господарство» та провести внутрішнє розслідування щодо правомірності призначення даних рубок.

Джерело: http://wwf.panda.org/

Теги: Анатолій Павелко, Винниківське лісництво, екологія, Петро Тєстов, ліс лісництво, дерева. вирубка


Читайте також:
Коментарі
avatar