У «Берегині» вшанували Почесного громадянина Винник Бориса Возницького
20.04.2016 13:58
Із нагоди відзначення 90-річчя з дня народження Героя України Бориса Возницького в загальноосвітній школі «Берегиня» організували пізнавальну бесіду для десятикласників. Розповіла про постать Бориса Возницького і про те, чому він є Почесним громадянином Винник завідувач бібліотеки-філії для дорослих Ірина Андрухів.    

Педагог-організатор «Берегині» Оксана Яцків поділилася з дітьми власною історією про Бориса Возницького. За словами вчительки, її батько – Володимир Мокрій – саме завдяки йому зробив успішну кар’єру реставратора. Він народився на Тернопільщині. Закінчив училище Труша, здобувши фах спеціаліста по роботі з деревом. На той час училище не займалося підготовкою реставраторів, але батька скерували на роботу в Картинну галерею у відділ реставрації. «Він був проти, – каже пані Оксана. – Проте Борис Возницький заспокоював, просив спробувати. І він не помилився,бо вмів розгледіти талант. Незабаром батько став першим реставратором в Україні, який отримав вищу категорію з реставрації, заслуженим працівником культури. Він об’їздив разом із Возницьким всі замки Львівщини, доклав багато праці до їх відновлення. Зараз працює завідувачем відділу  реставрації музею Шептицького».

«Дітям необхідно розповідали про людей, які є Почесними мешканцями Винник, про інших відомих осіб, які жили в нашому місті й доклали чимало праці для його розвитку, – каже завідувач бібліотеки для дорослих Ірина Андрухів. – Це наша історія… Крім інформації про Бориса Возницького як Почесного громадянина Винник, Героя України, знаного мистецтвознавця,   українського музейного діяча, школярі почули розповідь педагога-організатора «Берегині» Оксани Яцків про його унікальну здатність помічати й допомагати перспективним спеціалістам».

Лариса КУБСЬКА

Фото: http://gazeta.dt.ua/

Теги: Борис Возницький, школа Берегиня


Читайте також:
Коментарі
avatar