Кабмін може змусити населення платити за газ повну ціну
27.04.2016 11:08
Сьогодні, 27 квітня, уряд може виконати одну з найголовніших вимог МВФ – підвищити тарифи на газ для населення до 100% паритету імпорту, тобто до повної вартості імпортного палива з врахуванням ПДВ та транспортування.

Про це повідомляє zik.ua, посилаючись на інформацію "Економічної правди".

Як зазначається, підвищення планувалось з 1 квітня цього року до 75% паритету, однак уряд Арсенія Яценюка відклав його на місяць.

«У розпал політичної кризи залишив це непопулярне рішення для наступників. Така собі невеличка помста», – саркастично пояснив співрозмовник ЕП у Мінфіні.

По суті, підвищуючи тарифи до 100% Кабмін зробить навіть більше, ніж від нього вимагає МВФ.

«Щоб пройти весь негатив одразу, і не розтягувати на два роки. Але люди ще не пристосувалися до нинішніх цін. Плюс у цьому році була тепла зима. Я боюсь, що ми увійдемо в кризу неплатежів», – пояснив у розмові з ЕП один з членів уряду.

За його словами, суперечка щодо підвищення «паритету» – до 75% чи 100% – обговорювалась до останнього. Це, по-перше.

По-друге, ціна імпортованого газу знизилася більше і швидше, ніж очікувалося. Тому зараз якраз можливо підвищити внутрішню ціну і при цьому вийти на нульовий фінансовий баланс НАК.

Ще один момент з тарифами напряму стосується субсидій для населення на оплату комунальних послуг. З одного боку підвищення тарифів означає збільшення видатків держбюджету на виплату субсидій.

З іншого, підвищення ціни призводить до підвищення рівня енергоеффективності.

Є очікування, що цього року населення масово відреагує на підвищення тарифів у 2014-2016 роках, і почне заощаджувати. Прорахувати цей ефект складно, але в кінцевому результаті зниження споживання може частково нівелювати необхідність збільшення субсидій.

Паритет імпорту – це ціна імпортного палива плюс ПДВ і плюс вартість транспортування газу. Наразі імпортне паливо коштує 210 доларів, а доставка – близько 900 грн.

Як відомо, 1 травня уряд планує підвищити «соціальну» ціну на газ. Кубометр палива замість 3,60 грн для населення та 2,99 грн для централізованих котелень буде коштувати 5,50 грн.

Фото: http://news.chortkiv.net.ua/

Теги: газ, тарифи, уряд, кабінет міністрів


Читайте також:
Коментарі
avatar