Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!
04.05.2016 11:58

У редакцію сайту «Винники Plus» та газети «Винниківський Вісник» звернулася п. Ірина Кузик-Карпишин, яка цими вихідними днями побувала на відпочинку в місцевому лісі.

З її слів, жінка була вражена не стільки красою весняного лісу, як його просто жахливим санітарним станом.

«Я з дітьми вирішила помилуватися Чатовою скелею, яка оточена деревами,  її мальовничими краєвидами, але побачила в її печері купи сміття й різних відходів, - пише наша читачка. – Повертаючись на автобусну зупинку, була вражена ще одною жахливою картиною: на поліетиленовій плівці лежала мертва собака. Вона вже майже розклалася. Це ж яким треба бути бездушним і бездумним, щоб так нищити природу! Чому ж люди не думають про середовище, в якому проживають? Чому такі байдужі до санітарного стану свого міста, свого лісу? Адже засмічені ліси, озера, річки стають  джерелами найрізноманітніших інфекцій і захворювань.

Засмічуючи навкілля,  ми знищуємо природу. Знищуючи природу, ми знищуємо своє здоров‘я, своїх дітей і близьких! Люди, зупиніться, чому ви самі себе вбиваєте?!»

Ось такий лист, ось такий, як кажуть, «крик душі людської.»

Мабуть, словами про підвищення екологічної свідомості наших громадян ми мало кого зачепимо за живе. На такі заклики ніхто давно не звертає жодної уваги. І зусилля більшості свідомих громадян, які дотримуються санітарних правил (і в лісі також), перекриває своєю невихованістю й байдужістю агресивна меншість, яка й засмічує міста, села, ліси. І всі заклики до їхньої свідомості, до їхньої совісті залишаються без відповіді. Тому вони мають відчути тверду «руку» закону.

Коли силою закону їх не лише змусять прибрати за собою сміття в лісі, але й заплатити великий штраф, тоді й ліси наші стануть чистішими. Все таки влада повинна бути владою й контролювати санітарний стан міст, сіл, лісів тощо. Зі слів наших мешканців, які побували в країнах Заходу, там ніхто собі не дозволить викинути недопалок чи сміття в невстановленому для цього місці. Бо там діє закон. І навіть наші злісні порушники санітарних правил там, на Заході, не дозволяють собі порушувати його. А тут їм байдуже… Тому саме влада має силою закону навчити таких порушників дотримуватися вимог санітарних норм і правил. І навчити так, щоб після великого штрафу порушник іншому заказав смітити в лісі!

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: ліс, сміття, Чортова скеля, Ірина Кузик-Карпишин


Читайте також:
Коментарі
avatar