Патріотичний концерт «Матері Україні» об’єднав дітей Криму та Винник (ВІДЕО)
07.05.2016 21:22

Концерт «Матері Україні» у Винниках

Кримський і винниківські дитячі колективи виступили на одній сцені під час концерту «Матері Україні». І ще раз довели – держава в нас єдина. Політичні та воєнні колізії змусили населення Криму покинути рідні домівки. Колектив, який приїхав у гості в наше місто, представив Культурно-освітній центр «Кримська родина». Кримли змогли достукатися до сердець винниківчан, які були присутні на святі. Діти з Криму, які є тимчасовими переселенцями, і зараз мешкають у Києві, зворушили декламуванням віршів (російською та українською мовами), особливо емоційно насиченим було виконання поезії «Коли ми повернемося», показали традиційні кримсько-татарські танці, співали пісні.

Свої творчі привітання подарували гостям і мешканцям Винник місцеві колективи – КЦ «Дозвілля, Народний дім, Будинок дитячої та юнацької творчості, Школа мистецтв. Діти танцювали запальні українські танці, сучасні контенти, співали пісні для матусь (Ярина Опалевич, Христина Леськів, Яна Ручинська).

Етнограф Ульвіє Аблаєва проникливо розповіла історичні факти, що стосувалися вигнання кримських татар з їхніх земель, та про особисте життя своєї родини. У наших земляків історія подібна – інформацією про насильне переселення українців поділився заступник голови Товариства «Закерзоння» Ігор Тимець.

Міський голова Винник Володимир Квурт, голова Молодіжної ради при ВМР Назар Грицьків привітали винниківських матерів-героїнь Марію Федишин, Марію Карачевську, Зиновію  Сподар, Ольгу Букартик, Даниїлу Гедз, Пелагію Лещишин, Іванну Стефанишин, Марію Боднар, Ірину Дембіцьку, Ганну Романюк квітами і солодощами.  Також матері отримають і матеріальне заохочення.

«В українців і в кримських татар є багато спільного,– зазначив мер Винник Володимир Квурт. – Ми розуміємо, що наших матерів об’єднує велике почуття – любов. Напередодні Дня матері вітаємо усіх наших винниківських матусь і дякуємо матерям в усій Україні за недоспані ночі, за те, що переживають, підтримують і оберігають нас у житті».

За українськими звичаями, гостей зустрічають і забавляють троїсті музики. Колектив із такою назвою, що створений у Школі мистецтв, не залишив байдужих у залі, а учасники концерту, взявшись за руки, танцювали під запальні українські мелодії в їхньому виконанні.

Лариса КУБСЬКА


Теги: Кримська родина, діти, Матері України, концерт, тимчасові переселенці, народний дім, кц Дозвілля


Читайте також:
Коментарі
avatar