У Винниках стартував міжнародний турнір з корфболу (ВІДЕО)
08.05.2016 17:06

Перший в Україні турнір із крофболу у Винниках

Сьогодні, 8 травня, на стадіоні ім. Богдана Маркевича у Винниках відбулася історична подія. Саме тут було проведено перший в Україні турнір із крофболу.

У ньому взяли участь команди з Винник, Львова та збірна Київської області.

Юних спортсменів щиро вітали міський голова Винник Володимир Квурт, представник федерації крофболу Королівства Нідерланди Марк Стро, почесний консул Королівства Нідерланди у Львові Богдан Панкевич.

«Я дуже радий вітати всіх спортсменів із цією історичною подією, адже це вперше в Україні відбувається турнір із крофболу – нового виду спорту, започаткованого в Нідерландах, - зазначив у своєму виступі Володимир Квурт. – Приємно, що саме у Винниках знайшлося стільки активної молоді, яка впроваджує цей вид спорту в Україні. Я дякую директорові СШ №47 Петру Стефанишину, адже саме на базі очолюваного ним навчального закладу й сформувався спортивний колектив із гри в крофбол. Ознайомившись із правилами цього виду спорту, я зрозумів, що він розвиватиме в дітей командний дух. А це дуже важливо, бо діти здобувають досвід співіснування в колективі, а згодом і в суспільстві. А без взаєморозуміння та взаємопідтримки неможливо добитися успіхів у житті. Також мені імпонує те, що це - змішаний вид спорту. Адже в грі можуть брати участь і хлопці, і дівчата. Це – великий позитив. Це означає, що під час сімейного відпочинку дитина може змагатися в крофбол і з батьком, і з матір‘ю – одночасно. Це дуже простий, недорогий і демократичний вид спорту. І я ще раз дякую всім юним спортсменам-першопрохідцям з цього виду спорту у Винниках і в Україні. Бажаю вам успіхів.»

Пан Марк Стро розповів, що в його країні цей вид спорту (а він подібний до гри в баскетбол) культивується вже сорок років. Чемпіонат Нідерландів проводиться двічі на рік: у спортзалах і на відкритих майданчиках. У матчах беруть участь одночасно і чоловіки, і жінки. Окрім Нідерландів, цей вид спорту є дуже популярним у Бельгії, Португалії, на Тайвані, у Домініканській Республіці (загалом він культивується вже у 67 країнах, на 4 континентах).

За сезон команди проводять від 20 до 30 поєдинків.

Пан Марк Стро також наголосив, що окрім України, він є ще співзасновником цього виду спорту в Республіці Білорусь. А також гість із Нідерландів висловив сподівання, що незабаром крофбол стане олімпійським видом спорту.

А на винниківському стадіоні сьогодні панувало справжнє спортивне свято!

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: Винники, корфбол, відкриття, турнір


Читайте також:
Коментарі
avatar