Нагородження переможців конкурсу ім. Катрі Гриневичевої вперше відбудеться не у Винниках
10.05.2016 11:15

Ярослава Ваврисевич

Це пов’язано з тим, що відзначення кращих юних прозаїків  відбуватиметься в рамках Другої міжнародної науково-практичної конференції «Сестри по обидва береги Збруча: історичний досвід жіноцтва Галичини та Наддніпрянщини». Цього року конференцію присвятили 140-ій річниці від дня народження відомої винниківської письменниці, яка проявила себе в освітній, редакторській і суспільній праці для блага українського народу, Катрі Гриневичевої.

Про це повідомила голова ЛОО «Товариство українок ім. Ольги Басараб» Ярослава Ваврисевич.Перший конкурс молодих прозаїків імені Катрі Гриневичевої відбувся в 2009 році. З того часу його традиційно проводили у Винниках. Юні письменники змогли показати свої творчі проби – новели, оповідання, есе. Протягом багатьох років існування конкурс дав путівку в літературне життя дітям із Винник та інших міст і сіл Львівщини. Зокрема, у списках переможців є винниківчанка Ярина Каторож, яку відзначено на престижному Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» в номінації «Українське сучасне фентезі».

Конференція і підведення підсумків літературного конкурсу відбудуться 19-20 травня 2016 року на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького.

«Відомо, що передові народи ставляться з належною увагою і пошаною до творців своєї культури, – каже Ярослава Ваврисевич. – Про них пам’ятають, їхні твори читають і пропагують, відомості про них передають своїм нащадкам. Таким чином формується національна духовність та ідеологія народу, який цінує власну історію та її визначних особистостей. Саме це спонукало організаторів конференції нагадати сучасникам про Катрю Гриневичеву».

Під час конференції планують розглянути роль і значення української жінки в минулому й сучасному світі, її соціальні та громадські ролі, окреслити історичні передумови та особливості її національного росту на Сході і Заході України.

Лариса КУБСЬКА


Теги: переможці, Ярослава Ваврисевич, конкурс, Катря Гриневичева, Ярина Каторож, Нагородження


Читайте також:
Коментарі
avatar