«Мені було соромно за винниківський ринок…», - Олег Матвіїшин
11.05.2016 16:10
Багато читачів сайту «Винники плюс» та «Винниківського Вісника» цікавляться проведенням робіт із оновлення місцевого ринку на вул.Івасюка. Журналісти зустрілися власником ринку, депутатом Винниківської міської ради Олегом Матвіїшиним, який відповів на запитання винниківчан.

Олег Матвіїшин

- Пане Олеже, чому виникла необхідність так нагально здійснювати роботи з покращення  ринку у Винниках?

- Ця ідея виникла не нагально. Ми з цією роботою  запізнилися мінімум на десяток років. Адже місто розвивається, стає кращим. А наш ринок, на жаль, залишився таким, яким був ще в дев‘яностих роках минулого століття… А він же розташований у центрі Винник. Тому мені соромно за нього.

- Чому ж не оновили ринок швидше?

- Уже в 2008 році було розроблено проект чотириповерхового торгівельного комплексу. Він мав постати на місці сьогоднішнього ринку. На першому та другому поверхах повинні були розташовуватися крамниці. Третій і четвертий поверхи мали стати – офісними.

- Що завадило втіленню цього проекту в  життя?

- Криза перекреслила всі мої плани. Пригадую, в 2008 році я перебував у Франції. А згаданий проект саме був у реалізації. І мені зателефонували з дому й повідомили, що курс гривні через раптову кризу обвалився. Вирішив тоді дочекатися кращих часів. А дочекався ще жорсткішої кризи, а тепер ще й війни в країні. Тому про спорудження багатоповерхового торгівельного комплексу зараз не йдеться. Але ж і сидіти, склавши руки, також не можна. Тому вирішив хоча б таким чином покращити ринок, провівши його  часткове оновлення.

- Але ідея багатоповерхового торгівельного центру все ж залишається актуальною?

- Зараз це вже від мене не залежить. Побачимо, яка політична, а, відтак, і економічна ситуація складатиметься в Україні. З цього й виходитиму, коли доведеться приймати рішення. Але переконаний, що для престижу Винник було б краще мати в самому центрі сучасну споруду, а не ось такий ринок…

- Знаю, що не всі підприємці, які працюють на винниківському ринку, підтримали згадані роботи…

- Так. Багато людей залишаються інертними, вони не хочуть змін, а задовольняються, як кажуть, малим. Але це не бізнесмени. Бізнес потребує руху, пошуку, значних змін. А багато підприємців, які орендують на винниківському ринку місця, звикли протягом двадцяти років їздити в Хмельницький за крамом. І одним асортиментом торгують уже два десятки років. Їм так добре. Але ж це, повторюсь, не бізнес! А в підприємництві також усе взаємопов‘язано. Не бажають розвиватися вони, не можу розвинутися повністю, як бізнесмен, і я. Тому я змушений постійно зупинятися, допомагати їм, підтримувати їх. Але все має межу. Тому я й вирішив розпочати оновлення ринку. І будуть зміни не лише, як кажуть, фасаду. Будуть змінені й принципи ведення бізнесу. Перший ряд зможуть орендувати комерційні підприємства й установи, які хочуть і вміють працювати на сучасному рівні.

- А як виглядатиме ринок після ремонтних робіт?

- Буде чотири ряди торгівельних павільйонів. У центрі, поміж ними, спорудимо великий павільйон для реалізації селянами своєї продукції (м‘ясо, молоко, сир, овочі, фрукти, зеленина, тощо). У цьому павільйоні будуть приміщення адміністрації ринку й ветлікар. Його довжина – 28, а ширина – 9 метрів

- Зараз дуже великою проблемою для Винник є місця для паркування автомобілів. Особливо гостро її відчувають водії, які приїздять на винниківський ринок. Чи буде врахована й ця наболіла проблема?

- Самотужки я розв‘язати її не можу. Але частково під час сьогоднішнього оновлення намагаюся покращити ситуацію. Зокрема, перед територією ринку буде споруджено так звану кишеню, де водії залишатимуть свої машини. Також заплановано влаштувати паркування машин поміж ринком і майбутнім торгівельним центром, який зараз будує місцевий підприємець Петро Стецко ( на місці колишньої крамниці «Все до столу»).

- А скільки триватимуть роботи з оновлення ринку?

- Гадаю, що через п‘ять місяців будівельні роботи там буде завершено.

Розмовляв Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: Олег Матвіїшин, ринок, реконструкція, підприємці


Читайте також:
Коментарі
avatar