Личаківська ОДПІ ГУ ДФС інформує громадян про законодавчі зміни у 2016 році
12.05.2016 12:52
Личаківська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує громадян про законодавчі зміни у 2016 році:

СЕРВІС ПОДАТКОВОЇ: ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ!

Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.

Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

За допомогою даного сервісу платник податків має змогу:

підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;
переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).

Для роботи з кабінетом платника податків необхідно мати:

комп’ютер з встановленою операційною системою Windows (версії від Windows XP SP3 до Windows 8), підключений до мережі Інтернет;
електронні ключі, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (АЦСК ІДД - http://acskidd.gov.ua/);
бажано мати встановленим Microsoft .NET версії 4.0 або вище (у разі відсутності, Вам буде запропоновано встановити її автоматично).

До початку роботи просимо ознайомитися з інструкцією по експлуатації.

ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС: ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО СВОГО БІЗНЕС-ПАРТНЕРА

Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Введіть відому Вам інформацію в одне з полів і наша система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.

Увага! З 11.07.2014 оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом ( про наявність заборгованності ) відбувається ЩОДЕННО, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами ПОПЕРЕДНЬОГО банківського дня.

Електронне адміністрування реалізації пального через «Електронний кабінет платника»

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» доопрацьовано. Тепер платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано змогу користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).

У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).

Крім цього, звертаємо увагу, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано змогу сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».

Чи зобов’язана фізична особа – підприємець подавати заяву про перехід на застосування спрощеної системи оподаткування особисто?

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один з таких способів – або особисто платником податків (уповноваженою на це особою) чи надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Крім цього, заява може бути надіслана засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у визначеному порядку.

Нова пропозиція: бюджетне відшкодування в рахунок інших платежів

При від’ємному значенні суми ПДВ, розрахованої згідно з п. 200.1 Податкового кодексу, така сума:

- спрямовується на погашення боргу;

- підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій покупцем;

 - відноситься до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.

Разом з тим, змінами до Податкового кодексу платнику податку пропонується здійснити повернення суми бюджетного відшкодування шляхом зарахування її на свій поточний рахунок та/або в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету (ст.200.4 Податкового кодексу України).

В який термін можна подати заяву про перехід на сплату єдиного податку?

Відповідно до норм Податкового кодексу України за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Податкового кодексу України, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

У січні місяці платник єдиного податку третьої групи перевищив встановлений обсяг доходу. З якого часу такий платник зобов'язаний перейти на сплату інших податків і зборів?

Відповідно до норм Податкового кодексу України платник єдиного податку третьої групи у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу  повинен перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення, тобто з 1 липня.

Як правильно в декларації з податку на прибуток повідомити про прийняте рішення не коригувати фінансовий результат на податкові різниці

Якщо платником податку на прибуток, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ Податкового кодексу України, то в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка, а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

Нова відповідальність за складання і реєстрацію податкових накладних

З 1 січня 2016 року введено нову фінансову відповідальність для продавців-платників ПДВ, які будуть видавати покупцям податкові накладні з допущеними помилками в обов’язкових реквізитах.

Згідно з вимогами  п. 120¹.4 Податкового кодексу України:

- якщо помилку виправлено до початку проведення контролюючим органом позапланової перевірки за заявою покупця, тоді на продавця штраф не накладається.

- якщо помилку виявлено під час проведення позапланової перевірки і видано податкове повідомлення-рішення про зобов’язання виправити помилку, тоді накладається штраф в розмірі 170 грн;

- якщо помилку не виправлено протягом 10  календарних днів за наслідками позапланової перевірки, тоді накладається штраф в розмірі 10% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній.

В залежності від періоду (кількості днів) невиправлення помилки накладається ряд відповідних штрафних санкцій:

20% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній - від 16 до 30 календарних днів;

30% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній - від  31 до 60  календарних днів;

40% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній - від 61 до 90 календарних днів;

50% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній - від 91 до 120 календарних днів;

60% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній - від 121 до 150 календарних днів;

70% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній - від 151 до 180 календарних днів;

100% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній – після 181 календарного дня.

Також нагадуємо, що порушення строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних на платників податку тягне за собою штраф в розмірі 50 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування (п. 120¹.2 Податкового кодексу України).

За якою формою подається Заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального?

Заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального подається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді за формою J(F)1310301 з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Форма Заяви розміщена на офіційному веб - порталі ДФС (www.sfs.gov.ua> Електронна звітність>Платникам податків про електронну звітність> Інформаційно - аналітичне забезпечення > Реєстр електронних форм податкових документів).

Таку заяву можна подати через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія). Вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua або платник самостійно на власний розсуд може обрати інше програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Всі поля заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального обов’язкові для заповнення.

Який порядок заповнення відомостей про пункти з реалізації пального?

При заповненні відомостей про пункти з реалізації пального (пункт 5 Заяви) необхідно: код адміністративної одиниці внести відповідно до КОАТУУ (кол.5 Заяви), де знаходиться пункт з реалізації пального, використовуючи Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою, що розміщений на сайті Державної служби статистики: www.ukrstat.gov.ua (Про службу>Методологія та класифікатори >Класифікатори).

Де можна ознайомитись з Довідником типів об’єктів оподаткування?

Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2016 року та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для отримання податкової знижки за наслідками 2015 року необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2016 року.

Чи змінилися ставки акцизу на пиво та тютюнові вироби з 1 березня?

Для платників, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами крім товарів, зазначених в підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, тобто пального, ставка акцизного податку та порядок нарахування податкових зобов’язань залишились незмінними - 5 відсотків вартості ( з ПДВ та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів), що реалізовані відповідно до пп. 213.1.9 п 213 ст. 213 Кодексу.

Які документи необхідно подати до контролюючого органу фізичній особі для отримання пільги щодо сплати земельного податку?

Громадянин, який має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинен надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення інваліда першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія), посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни» тощо).

Чи можна скористатись правом на податкову знижку у разі навчання в інтернатурі вищого медичного закладу?

Суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст.166 Податкового кодексу України, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Чи потрібно щорічно подавати заяву на підприємстві про застосування податкової соціальної пільги?

Ні. Нормами Податкового кодексу України не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги.

При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

Яка ставка єдиного податку встановлена для фізичних осіб підприємців - платників єдиного податку третьої групи?

Згідно з п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу України відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

 - 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;

 - 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному п.п. 2 п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу України.

Мінімальна заробітна плата: травневі зміни

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 травня 2016 року підвищується розмір мінімальної заробітної плати. Відтак мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становитиме - 1450,00 грн, у погодинному – 8,69 грн.

Відзначимо, що розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З 1 травня 2016 р. розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн (1450 грн х 22%). Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ і з 1 травня 2016 р. він становитиме 7975 грн (36250 грн х 22%) або 3048,63 грн (36250 грн х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

Також зміниться максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ. Вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на місяць нарахування доходу. Тож з травня вона дорівнюватиме 36 250 грн (1450 грн х 25).

Варто нагадати, що без змін залишаються, зокрема:

- розмір податкової соціальної пільги;

- граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги;

- ставки єдиного податку для I і II групи;

- ставки податку на нерухоме майно.

Яких змін із 2016 року зазнав порядок сплати ПДФО підприємцями-загальносистемниками?

Личаківська ГУ ДФС у Львівській області нагадує про зміни в порядку сплати ПДФО підприємцями-загальносистемниками.

Так, із 2016 року авансові платежі з ПДФО сплачуватимуть до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня й до 20 жовтня).

При цьому авансові внески розраховуються фізичною особою — підприємцем самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними в Книзі обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу.

До змін такі платежі розраховувалися підприємцем самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Не сплачуватиметься такий авансовий платіж і якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення.

Який розмір податкової соціальної пільги у 2016 році

Розмір податкової соціальної пільги визначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатної особи (із розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року.

У 2016 році податкова соцпільга лишається на рівні 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Відповідно до169.1.1 Податкового кодексу України, розмір загальної податкової соціальної пільги, на яку має право платник податку, становить у 2016 році 689 грн.

Підвищену податкову соціальну пільгу установлено для:

платника податку, який утримує двох і більше дітей віком до 18 років, — у розмірі 100% загальної соцпільги (689 грн) із розрахунку на кожну таку дитину (пп. 169.1.2 Податкового кодексу України);
осіб, зазначених у пп. 169.1.3 Податкового кодексу України, — 150% загальної податкової соцпільги (1033,50 грн);
осіб, зазначених у пп. 169.1.4 Податкового кодексу України, — 200% загальної суми податкової соцпільги (1378 грн).

Обіцяного підвищення порогу доходу для застосування податкової соціальної пільги також не відбулося. Він, як і раніше, дорівнює розміру мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, помноженому на 1,4 округленому до найближчих 10 грн. (пп. 169.4.1 Податкового кодексу України). Тобто протягом 2016 року граничний розмір доходу для застосування ПСП становитиме 1930 грн.

Окрім того, слід зважити на те, що граничний розмір доходу, який дає право на отримання  податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку йу розмірі, які передбачені пп. 169.1.2 та пп.пп. «а», «б» пп. 169.1.3 Податкового кодексу України, визначається як добуток граничного розміру для застосування податкової соціальної пільги і відповідної кількості дітей.

Коли продавцям пального реєструватися платниками акцизного податку?

Із набранням 1 січня 2016 року чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015р. № 909-VІІІ кардинально змінено умови та порядок сплати акцизного податку продавцями пального.         Змінився й порядок їх реєстрації як платників акцизного податку.Так, за оновленим пп. 212.3.4 Податкового кодексу України особи, що реалізують пальне, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізосіб-підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (поки що форму такої заяви не затверджено).

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову й митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, у якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Нагадаємо: відповідно до пп. 212.3.1-1 Податкового кодексу України суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, повинні зареєструватися не пізніше граничного строку подання декларації акцизного податку за місяць, у якому провадиться господарська діяльність.

Яких змін зазнала спрощена система оподаткування з 2016 року

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII, що набрав чинності  01.01.2016 р.

У частині регулювання спрощеної системи оподаткування внесено такі зміни:

1) зменшено розмір граничного річного обсягу доходу єдинників групи 3 до 5 млн грн;

2) вилучено застереження щодо того, що права власності/користування земельними ділянками, що є об’єктом оподаткування єдинників групи 4, повинні бути оформлені й зареєстровані відповідно до законодавства;

3) збільшено відсоткові ставки єдиного податку для єдинників групи 3 до 3 та 5% для платників і неплатників ПДВ відповідно;

4) збільшено розмір ставок податку для єдинників групи 4:

для ріллі, сіножатей і пасовищ (окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) і переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у т.ч. на умовах оренди) — 0,81;
для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,49 ;
для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) — 0,49;
для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,16;
для земель водного фонду — 2,43;
для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) і переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у т.ч. на умовах оренди, — 5,4.

ЄСВ із 1 січня справляється за ставкою 22%

        Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VІІІ із 1 січня 2016 року внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI:

- єдина ставка ЄСВ у розмірі 22% (диференційованих ставок ЄСВ залежно від класу професійного ризику виробництва не буде);

- максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- із заробітної плати (доходу) робітників більше не утримуватимуть ЄСВ (3,6%). Утримання скасовується;

- якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати й ставки ЄСВ;

- при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам із джерел за неосновним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування ЄСВ незалежно від її розміру.


Теги: податкова, ДПІ


Читайте також:
Коментарі
avatar