Андрій Байцар ознайомив читачів дитячої бібліотеки з книгою «Винники туристичні»
12.05.2016 14:24

У дитячій бібліотеці відбулася презентація науково-краєзнавчої книги Андрія Байцара «Винники туристичні».

Послухати науковця, доцента кафедри географії України Національного університету ім. І. Франка та дізнатися детальніше про його видання про рідне місто прийшли учні восьмих класів СЗШ № 47.

Розпочали творчий захід із бліц-вікторини про історію Винник. Діти дізналися про назву міста, основні історичні дані, кількість вулиць, назви найкоротшої та найдовшої…

Андрій Байцар розповів школярам про три свої книги –  «Видатні винниківчани», «Винники» і нову «Винники туристичні».

Автор коротко охарактеризував історію нашого міста від його створення, надання Магдебурзького права, склад населення у різні століття,   історичні та природні об’єкти  Винник, деталізував інформацію про пам’ятник Т. Шевченкові, могилу Січових Стрільців, пам’ятник І. Огієнкові.

«Я вперше виступаю перед рідною школою, – зазначив Андрій Байцар. – Сорок років тому я також був учнем СШ № 47.  Любов до Винник прищепила мені вчитель історії Софія Йосифів. Ця жінка нам, четвертокласникам, зуміла, попри те, що тоді викладався предмет «Історія СРСР», донести до нас інформацію і про державність, і про героїчні сторінки української історії».

Бібліотекар Галина Остапчук, яка також закінчила СЗШ № 47, розповіла про патріотичні написи «Слава Україні» та інші в коридорах школи, які були зроблені у 1982 році. «Я тоді навчався в десятому класі, – каже А. Байцар. – Пам’ятаю, як учнів старших класів примушували подати зразки почерку… Але «винних» так і не знайшли. Хто ж вони, тодішні герої? Якщо хтось має відповідь на це запитання, – зголошуйтеся».

 Лариса КУБСЬКА


Теги: книга, Винники туристичні, презентація, Андрій Байцар


Читайте також:
Коментарі
avatar