«Групи короткотривалого перебування дошкільнят у Винниках сформують тоді, коли буде достатньо заяв від батьків», – Наталія Клочко
17.05.2016 14:48

У Винниках вже не один рік невирішеною є проблема з відсутністю місць у дошкільний навчальний заклад.

Голова Винниківського осередку ГО "Батьківська рада Львівщини" Марія Франчук звернулася в управління освіти ЛМР із проханням розглянути питання щодо створення у Винниках груп раннього розвитку.

«У цих групах діти могли б отримувати дошкільну освіти та адаптацію перед шкільною освітою в дообідній або післяобідній час без харчування та сну. Ці групи можна було б утворити на базі шкіл. Такі групи змогли б зменшити проблеми з браком місць у садок», – йдеться в листі.

Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради надало відповідь. Цитуємо: «У ДНЗ № 156 (вул. Горького, 6, м. Винники) при СЗШ № 29 з 01.09.2016 р. відповідно до поданих батьками заяв, буде створено групи з короткотривалим перебуванням дітей від трьох до шести років, які функціонуватимуть в другу половину дня. Заяви на влаштування дітей до вище згаданої групи потрібно подавати до 31.08.2016 р. завідувачу ДНЗ № 156».

За додатковою інформацією ми звернулися до Наталії Клочко, спеціаліста з питань дошкільної і початкової освіти управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР.

«Групи короткотривалого перебування при ДНЗ № 156 будуть створені в СЗШ № 29 тільки після того, коли батьки подадуть заяви, – розповіла Наталя Володимирівна. – Наразі таких немає. Два роки ми повідомляємо про формування груп із короткотерміновим перебуванням дітей, але протягом цього часу батьки подавали одну-дві заяви. А для того, щоб група почала працювати, відповідно до чинного законодавства потрібно хоча б дванадцять діточок. Три-шестирічні малюки будуть в одній (різновіковій) групі, в якій перебуватимуть безкоштовно протягом чотирьох годин – без сну та харчування, їм надаватимуть освітні послуги – навчання, виховання і розвиток».

Загалом у Львові в минулому році функціонувала 31 група з короткотривалим перебуванням діточок (чотири години до або після обіду), а в 2014 їх було усього 16. Такі групи стали альтернативою дошкільним закладам і розвивальним центрам.

Лариса КУБСЬКА

Фото: http://nkmetka.gov.ua/

Теги: Наталія Клочко, діти, СЗШ № 29, Марія Франчук, дошкільна освіта


Читайте також:
Коментарі
avatar