Триває міжнародна конференція до 140-ої річниці з дня народження Катрі Гриневичевої
20.05.2016 12:15
Протягом 19-20 травня у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбувається Друга міжнародна науково-практична конференція «Сестри по обидва береги Збруча: історичний досвід жіноцтва Галичини та Наддніпрянщини», яку присвятили 140-ій річниці з дня народження видатної винниківчанки Катрі Гриневичевої.

Про це повідомила організатор, голова ЛОО «Товариство українок ім. Ольги Басараб» Ярослава Ваврисевич.

Постать Катрі Гриневичевої цікава не лише з огляду на її вклад у розвиток української літератури, але також й на ту активність, яку вона виявила в освітній, редакторській і суспільній праці для блага українського народу, участь у національній справі, котра стала обов’язком українських жінок по обидва береги Збруча.

«Мета конференції – розглянути роль і значення української жінки в минулому і сучасному світі, її соціальні та громадські ролі, окреслити історичні передумови та особливості її національного росту на Сході та Заході України», – каже Я. Ваврисевич.

Під час пленарного та секційних засідань науковці висвітлили теми, що стосувалися життя і багатогранної діяльності Катрі Гриневичевої, а також жінок-письменниць України, дитячі та жіночі видання, досягнення українських жінок-науковців.

У рамках конференції – «круглий стіл» на тему «Жінки як політична сила новітньої історії: специфіка Заходу та Сходу», презентація «Наші серця єднає мистецтво слова, пісні та вишиванки» (беруть участь кілька авторів, зокрема й винниківчанка, переможниця обласного конкурсу молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої 2010 року Ярина Каторож із книгою «Алхімія свободи»).

Завершать роботу міжнародної конференції урочистим нагородженням переможців, призерів і учасників конкурсу молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої та презентацією перших творів молодих літераторів видавництвом «Світ Дитини».

Лариса КУБСЬКА


Теги: річниця, Ярослава Ваврисевич, Катря Гриневичева, Товариство українок, конференція


Читайте також:
Коментарі
avatar