Творча група Чишківської школи зібрала інформацію про життя Віталія Остяка
20.05.2016 15:35
Учні та вчителі, аби зберегти в історії с. Чишки пам'ять про свого односельця Віталія Остяка, який пішов добровольцем на війну на Сході України  і загинув 29 липня 2014 року, зібрали інформацію про героя, починаючи від народження. Вони розповіли і про основні життєві події, і про боротьбу на Майдані та в АТО, і про те, які нагороди та відзнаки надані Віталію Остяку посмертно, яким він залишився в спогадах мешканців Чишок.

Дослідницька праця творчої групи, яку ми подаємо, розміщена на сторінці школи у Facebook, має назву "Усмішка і мужність" (Штрихи до портрета Віталія Остяка).

Він завжди був легким: на спілкування, на гумор, на щирість. Добре пам’ятав усіх своїх друзів, знайомих і з роками не втрачав з ними контакту – любив «зачепити» на розмову. Мав особливий дар спілкування, знаходив теми для бесіди і зі старшими, і з ровесниками, і з малими.

Таким згадують Віталія Остяка його знайомі, жителі села Чишки Пустомитівського району Львівської області, де він народився, пішов у школу, проводив канікули і вільний час. Згодом родина Остяків перебралася жити у новий будинок, ближче до м. Винники, але село залишалося для нього рідним і близьким, адже тут жили бабуся і дідусь.

Ішли роки, змінювалися обставини, були непрості часи для нашої держави – Помаранчева революція 2004-2005, Революція гідності 2014-2015, війна на Сході України. Попри скромність і непоказність Віталій активно долучився до боротьби за свободу своєї землі, життям і смертю засвідчив те, що було у глибині його серця – бажання жити у вільній незалежній Україні.
Ми ще не раз будемо повертатися до історії Віталія, цього звичайного, на перший погляд, чоловіка, щоб повчитися від нього простоти, скромності, мужності.

Віталік (так називали його рідні і знайомі) народився 4 жовтня 1976 року і виховувався в українській родині, де праця і чесність були в пошані. Батько – Юрій, мати – Любов дбали про належне виховання сина. Навчання хлопець розпочав спочатку у Чишківській середній школі і продовжив у СШ №29 м. Львова (Винники), бо сім’я переїхала жити у новозбудований дім на іншому краю села.

Хоч Віталік жив з батьками, він дуже часто приїжджав у Чишки до бабусі і дідуся, мав тут друзів і проводив з ними свій вільний час.


Теги: Віталій Остяк, добровелець, Чишки, війна, герой


Читайте також:
Коментарі
avatar