Кращі інтелектуали Західної України приїхали у Винники (ВІДЕО)
28.05.2016 21:26

Сьогодні й завтра (28 та 29 травня) у Винниках проходить Кубок Західної України серед колективів інтелектуального конкурсу «Що? Де? Коли?»

Зі слів організаторів цього турніру, а це Володимир Войтюк і Дмитро Стрільчук, без дієвої підтримки міського голови Винник Володимира Квурта, його заступника Богдана Шустера, Винниківської міської ради їм було б дуже складно зібрати стільки команд і провести такий представницький турнір. Адже боротьбу за Кубок Західної України ведуть досвідчені «знавці» зі Львова, Стрия, Радехова, Бродів, Зимної Води, Сокаля, Чернівців, Тернополя та Рівного! У кожній команді – 6 учасників.

Турнір гостинно прийняла Винниківська школа-інтернат.

«Якось так цьогоріч склалося, що винниківські «знавці» залишилися осторонь нашого турніру, гадаю, що вони б значно посилили конкуренцію, - мовить Володимир Войтюк. – Та переконаний, що в наступних змаганнях винниківчани не лише братимуть участь, але й перемагатимуть.

А сьогодні ми під час турніру відзначили Володимира Квурта та Богдана Шустера почесними грамотами. Адже ці люди багато й дієво допомогли нам у проведенні цьогорічного Кубка. Вони нас запросили у Винники, запропонували такий чудовий майданчик для змагань, надали оригінальні призи, медалі й кубки для переможців.

Тому я щиро дякую згаданим посадовцям, колективу школи-інтернату, всім винниківчанам за гостинність і допомогу. Бо  протягом останніх чотирьох років через відсутність умов ми не розігрували цей Кубок. Тепер, переконаний, з такими посадовцями ми й надалі проводитимемо ці інтелектуальні й захоплюючі змагання.»

Володимир Квурт щиро привітав усіх учасників змагань і запропонував його організаторам надати декілька завдань для мешканців Винник.

Отож, пропонуємо читачам  завдання, які поставили сьогодні перед «знавцями» організатори, й чекаємо на правильні відповіді!

1. У 1908 році в підвалі будинку зламали стіну й виявили за нею скелет людини з деформованим черепом і жіночим перснем на пальці. Директор вирішив показати знахідку знайомому журналісту. В якому закладі трапилася ця резонансна подія?

2. Розповідають, що одного разу лорд Кромер поділився зі своїм гостем легендою про Чорного Шака, сліди пазурів якого й донині можна побачити на дверях церкви Святої Трійці. Назвіть прізвище цього гостя?

3.  У роки другої світової війни його вивезли на примусові роботи до Німеччини. Зараз його прізвищем названо стадіон у Винниках. Хто ця людина?

Ваші відповіді на питання пропонуємо розміщувати під постом до цієї статті на сторінці нашого сайту у Facebook.

Під кінець конкурсу додатково для «знавців» було проведено вікторину зі знання історії Винник. І дуже приємно, що навіть гості з віддалених від Винник населених пунктів правильно відповіли на всі питання!

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: вікторина, конкурс, Що? Де? Коли?, школа-інтернат


Читайте також:
Коментарі
avatar