Винники відзначили 350-річчя надання місту Магдебурзького права (ВІДЕО/ФОТО)
29.05.2016 23:10

У неділю, 29 травня, на вулицях Винник вирувало свято! Мешканці Винник урочисто відзначали історичну подію – 350-річчя надання місту Магдебурзького права.

З нагоди цієї річниці винниківчан привітали міський голова Винник Володимир Квурт, просвітянка Євгенія Бульба, мати-героїня Іванна Стефанишин, отці Петро Паньків і Василь Петрик.

На території місцевого музею відбуваються майстер-класи народних ремесел тощо.

До 350-річниці надання Винникам Магдебурзького права у приміщенні місцевого музею  сьогодні також  відбулося погашення марки.

Директор музею Ігор Тимець розповів, що документ про надання Винникам статусу міста ще 350 років тому науковці виявили випадково лише в 1995 р.

Також до присутніх з промовами звернулись відомі  митці Тарас Левків, Борис Рибак і Володимир Парубій.

У своїй промові Володимир Парубій наголосив, що сама історія Винник свідчить про те, що наша держава давно була невід‘ємною частиною Європейського культурного й державницького простору. Він наголосив, що надання Магдебурзького права таким маленьким містечкам, яким тоді були Винники, було винятковим явищем, для цього треба було мати великі заслуги. Очевидно, що наші пращури-винниківчани їх мали. І вони вже тоді були – вільними людьми!

«І я закликаю Вас, дорогі винниківчани, впевнено розширюйте територію вільних людей, адже перші кроки для цього, знаю, Ви вже зробили, розпочавши процес отримання Винниками статусу міста обласного підпорядкування,» - цими словами Володимир Парубій завершив свій виступ.

Після цього відбулося урочисте погашення марки за участі Ірини Захаряк, Володимира Квурта, Ігоря Тимця, Тараса Левківа та Володимира Парубія.

Окрасою свята став великий концерт за участі юних вихованців культурно-мистецьких закладів Винник та інших популярних виконавців.

Також сьогодні привітати винниківчан зі святом приїхала делегація з Польщі.

Володимир ГАВРИЛІВ

Більше відео можна переглянути у відеогалереї нашого сайту. Також завантажені відео можна переглянути на каналі нашого сайту в YouTube.

Також у фотогалереї сайту можна переглянути світлини зі святкувань у Винниках, які також будуть оновлюватись. Також кожен бажаючий має змогу додати свої світлин у фотоальбом "Маємо право".


Теги: погашення марки, свято, концерт, святкування, Магдебурзьке право


Читайте також:
Коментарі
avatar