Увага! Новий вид шахрайства на Facebook
06.06.2016 10:27

Новий вид шахрайства в Facebook набирає обертів. Якщо ви побачили заявку на додавання в друзі від людини, яка вже є у вас в списку контактів, швидше за все, ви потрапили в поле зору шахраїв!

Спочатку створюється копія реального профілю будь-якого користувача Facebook. Копіюються реальні фото і інша особиста інформація. Потім зловмисники відправляють заявку на додавання в друзі всім контактам жертви.

Багато людей бачать знайому фотографію та ім'я, і ​​відразу додають людини. Але цього робити не можна, якщо ви не впевнені, що це дійсно другий аккаунт вашого знайомого чи родича!

Фахівці попереджають: якщо ви знову додасте такого помилкового «друга» в друзі, зловмисники можуть отримати доступ до вашої особистої інформації і використовувати її в своїх цілях (вони зможуть бачити ваші пости, місце розташування, дати народження, фото і т.д.).

Зловмисники навіть можуть відправляти від вашого імені повідомлення вашим знайомим, намагаючись зібрати потрібну інформацію про вас. Вони також можуть попросити у них гроші в борг.

За даними фахівців, найчастіше підроблені акаунти використовуються для того, щоб отримати від друзів людини обманним шляхом гроші в борг, які потім ніхто віддавати, звичайно, не збирається.

Будьте уважні! Якщо ви отримали запит від людини, яка вже є у вас в списку контактів, не поспішайте додавати його. Спочатку переконайтеся, що запит справжній. І ніколи не приймайте від них запити від зовсім незнайомих людей.

Крім того, фахівці рекомендують всім користувачам зробити більш жорсткими настройки безпеки своєї сторінки в Фейсбук. Краще виставити такі настройки, щоб тільки друзі могли переглядати дані профілю, фотографії та іншу інформацію.

Ще одна порада щодо захисту від шахраїв - обмеження доступу до вашого списку друзів. Для цього відкрийте вкладку «Друзі» і в рядку «Хто може бачити список ваших друзів?» Виберіть «Друзі».

Ретельно перевіряйте запити на додавання друзів. Уважно переглядайте профіль нових знайомих. Переконайтеся, чи новий запит не дублює сторінку, яка вже є у вашому списку.

Пам'ятайте, що ваших друзів теж можуть зламати. Тому не переходьте бездумно по всіх посиланнях, навіть якщо їх надіслав ваш друг.

Уважно дивіться на орфографію і граматику - в листах шахраїв часто зустрічаються друкарські і безглузді помилки.

Слідкуйте за постами друзів. Попередьте власника аккаунта, якщо ваш друг несподівано починає публікувати дані про схеми швидкого заробітку без вкладень, скандалах за участю зірок, просить про матеріальну допомогу тощо. Спробуйте прямо повідомити йому про нестандартну активность в профілі. Якщо людина рідко заходить у Фейсбук, то вона може ще не скоро здогадатися, що його сторінку зламали.


Теги: фейсбук, шахрайство, профіль, Facebook


Читайте також:
Коментарі
avatar