Підсумки конкурсу «Моя вишиванка – найкраща». ІІІ місце – Надія Хома
15.06.2016 10:55
Протягом квітня-травня цього року газета «Винниківський Вісник» проводила конкурс «Моя вишиванка – найкраща». Переможці визначені й нагороджені призами. Набором для вишивки «Мадонна з дитям (сепія) за третє місце відзначено винниківчанку Надію Хому.

- Пані Надіє, Ви є поціновувачкою вишивки бісером. А який маєте фах?

- Я вчителька початкових класів. 25 років працюю в СЗШ № 47. Усього маю 26 років педагогічного стажу. До школи один рік працювала в дитячому садку.

- Бісер – це для Вас  хобі?

- Так. Вишивка бісером вимагає великої концентрації уваги та посидючості, але такий шедевр дійсно вартує вкладеної праці. Крім цікавого процесу вишивання та безмежних можливостей для застосування фантазії, рукоділля з бісеру допомагає відволіктися, розслабитися і заспокоїти нервову систему. Тому й не дивно, що вишивка бісером є одним із найпопулярніших на сьогоднішній день видів рукоділля.

- Як виглядає Ваш процес народження бісерної вишиванки?

- Я не прихильник штамповок – канви з уже нанесеною кольоровою схемою. Читаю спеціальну літературу. Вибираю візерунки самостійно в інтернеті. Переношу малюнок на аркуш паперу в клітинку. Підбираю склярус (скляні трубочки) для вишивання. Відносно довжини склярусу розраховую необхідну кількість ниток для його накладання. Для сорочки з бісеру використала домоткане полотно. Все розраховую і накладаю вручну. Але мені більше подобається вишивати нитками.

- Чому? Нитками легше вишивати чи такі сорочки гарніше виглядають?

- У вишиванках нитками відчувається справжній український дух. Такі сорочки люди мають роками, передають у спадок дітям і внукам.

- Маєте стародавні вишиванки?

- Так. Зберігаю вдома понад десять вишитих сорочок.

- То можна сказати, що Ви створили міні-музей української вишиванки. Коли з’явилося таке захоплення?

- Понад десять років тому. Нас запросила родина в гості на церковний празник у с. Під’ярків.  Ми приїхали  в звичайному одязі, а всі гості були у вишиванках. Це було дуже гарно. З того часу я почала цікавитися вишитими сорочками, їздила по етнофестивалях, купувала сорочки, вишивала власні.

- Які вишиванки для Вас є найціннішими?

- Буковинська, яка зачаровує яскравими квітковими орнаментами.    Особливо пишаюся борщівською сорочкою – чорна вишиванка з унікальними неповторюваними в жодній іншій області орнаментами, технікою вишивання.

Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: конкурс, вишивка, бісер, Надія Хома


Читайте також:
Коментарі
avatar