Ініціюємо створення регіонального реабілітаційного центру для військовослужбовців, - Володимир Квурт
15.06.2016 17:33
Ініціюємо зараз створення регіонального реабілітаційного центру для військовослужбовців. Базою для нього стане Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи, розташований у Винниках.

Про це пише на своїй офіційні сторінці у Facebook міський голова Винник Володимир Квурт.

«У військовому госпіталі на сьогодні сформувався потужний склад медичних працівників. Їхній професіоналізм відомий далеко за межами Винник. Загальновідомо: якщо потрібна допомога хорошого хірурга, його можна знайти у Винниках, проблеми з кістками — знову ж таки, люди їдуть у Винники.

Потенціал у військового госпіталю величезний. Ще б тільки підсилити його матеріально-технічну базу…

Для цього, зрозуміло, потрібні кошти. За попередніми розрахунками, проект розвитку госпіталю потягне близько 100 млн. гривень: 25 млн. грн. — реконструкція нині діючого корпусу, ще стільки ж — модернізація інженерних мереж, будівництво електричної підстанції, прокладення комунікацій, і 50 млн. грн. — будівництво сучасного центру водних процедур для повноцінної реабілітації пацієнтів.

Де взяти такі гроші? Нині військовий госпіталь, зважаючи на його обласний статус, може розраховувати лише на фінансування з місцевого або обласного бюджету. Шанси, що нам вдасться закумулювати таку суму, невеликі. Тому є ще такий варіант — підвищити статус госпіталю до регіонального, щоб він обслуговував потреби 8-ми областей Західної України. Таким чином зможемо розраховувати уже на державну підтримку.

У цьому напрямку ми зараз і рухаємось — готуємо звернення на президента, прем’єр-міністра та голову Верховної Ради з проханням надати військовому госпіталю у м. Винники статус регіонального. У цьому нас уже підтримала низка обласних Асоціацій учасників АТО Західної України.

Як на мене, знайдемо у Києві розуміння нашої ініціативи, тому що насправді такий реабілітаційний центр для України має, без перебільшення, велике значення. Він на часі. Чому наші хлопці мають їхати у Литву, Польщу, Ізраїль, якщо вони можуть отримати якісну допомогу в Україні?!

Зрештою, якщо буде потреба, зможемо запросити до себе тих-таки польских фахівців, щоб наші медики перейняли у них досвід. Думаю, не повинно виникнути проблем із отриманням сучасного медичного обладнання від наших європейських партнерів. У перспективі ми зможемо створити потужний спеціалізований медичний заклад європейського зразка.

Успіх цього проекту міг би стати визначальним для формування сучасних спеціалізованих медичних центрів по цілій Україні.

На сьогодні склалась дивна ситуація — в країні є багато медичних закладів, фінансування яких, однак, не витримує жодної критики. В багатьох випадках вони безсилі чимось зарадити хворим. А відтак люди з серйозними проблемами зі здоров’ям часто змушені звертатись за допомогою за кордон. Ситуацію можна змінити на краще, якщо зайнятись створенням потужних регіональних медичних центрів. Не обов’язково, щоб вони концентрувались в обласних центрах. Так, потужна клініка нефрології, хвороб шлунково-кишкового тракту могла б постати у Трускавці чи Моршині. Кардіологічний центр — у Брюховичах. При цьому важливо враховувати існуючі напрацювання та готовність реалізувати такі проекти.

Скептики можуть заперечити, що у хворих з віддалених районів можуть виникнути труднощі з добиранням до таких центрів. Світова практика має відповідь і на це питання: для цього організовується мережа філій з попередньою консультацією, в т.ч. за допомогою сучасних технологій (відеозв’язок). А вже якщо пацієнт потребує серйозної медичної допомоги, тоді його транспортують безпосередньо в медичний центр.

Маємо нарешті змінити ставлення до медицини та витрат на неї. До її фінансування слід підходити як до інвестицій у здоров’я нації. Це дико, що в нас до сьогодні нема центру пересадки кісткового мозку. Сотні і тисячі батьків у розпачі залишаються один на один з хворобами своїх дітей. Лише одиницям щастить, часто за сприяння волонтерів, отримати фінансову підтримку, за рахунок якої вони мають змогу відвезти своїх дітей на дороговартісне лікування за кордон. Проте, не слід забувати, що таким чином виходить, що фінансуємо іноземну медицину. Якщо зібрати всі кошти, витрачені на лікування українських дітей в іноземних медичних закладах, за ту суму можна було б побудувати не одну клініку тут, в Україні.

Ну, це був такий, можна сказати, «ліричний відступ» про наболіле. Наразі для нас найважливіше зробити те, що в наших силах, — створити потужний реабілітаційний центр на базі військового госпіталю.», - пише Володимир Квурт.


Теги: Володимир Квурт, реабілітація. госпіталь, реабілітаційний центр


Читайте також:
Коментарі
avatar