Ігор Тимець: "Приміщення для музею килимарства у Глинянах завдяки іноземному ґранту буде готове до вересня"
16.06.2016 10:00

У м. Глиняни активно реалізовують ґрантовий проект щодо створення багатоцільового навчально-виробничого комплексу "Мозаїка" на базі старої школи.  Робота над проектом триватиме до серпня наступного року. На першому поверсі будівлі буде музей історії килимарства, прядіння та ткацтва – філіал Історико-краєзнавчого музею м. Винники.

Про це розповів директор винниківського музею Ігор Тимець.

Уперше інформацію про майбутній музей у Глинянах озвучили в березні цього року під час відкриття виставки «Прядіння і ткацтво: від енеоліту до сьогодення» в Історико-краєзнавчому  музеї. Експонати цієї виставки і стануть основою майбутньої експозиції в Глинянах.

Глиняни – самобутнє місто з цікавою історією, славилося на весь світ килимовими виробами.  До війни була створена артіль, а потім –  велика фабрика Хамули, де виготовляли килими, які експортували  до Варшави, Парижа, Нью-Йорка та ін. міст. Ткацтво в Глинянах було розвинуте ще до Хамули.  У ХVII-ХVIІI в околицях міста працювали три сотні ткачів, які виробляли і постачали парусину для Гданського порту. Згодом почали виготовляти різні вироби – доріжки, серветки,  фіранки на вікна. Хамула був змушений покинути Глиняни, бо була загроза його життю, фабрика почала занепадати, її націоналізували. Натомість була створена радянська фабрика килимів. Із 70-их років там почали виготовляти не глинянські килими, а з карпатськими візерунками.

 «Чому ми взялися за відкриття філій у Глинянах, а також і в Журавниках? Бо плануємо створити новий туристичний маршрут, адже сучасний турист хоче бачити не тільки Львів чи «Золоту підкову». Наш маршрут матиме назву «Глинянський тракт» ( Львів–Винники–Тарасівка–Чорнушовичі–Журавники–Вижняни–Глиняни–Унів–Золочів). Дорога зі Львова є збережена, нею їздили королі, гетьмани… Глиняни мають прекрасні пам’ятки архітектури, збереглися оборонні вали, якими було оточене місто. Тому мають повне право називатися туристичним містечком. Звертаємося до мешканців із проханням надавати  для експозиції документи,  меблі, все, що пов’язано з історією Глинян чи Журавник», – каже Ігор Тимець.

Площа виставкових приміщень у «Мозаїці» чимала – 300 метрів квадратних (п’ять кімнат). Завдяки отриманому ґранту роботи з відновлення приміщення тривають. Орієнтовно вони завершаться до вересня цього року. Тоді й почнуть формувати постійно діючу експозицію.

Лариса КУБСЬКА


Теги: ігор тимець, Ткацтво, музей, виставка, Глиняни, килим, прядіння


Читайте також:
Коментарі
avatar
Шановні журналісти, будь ласка, надавайте правильне інформацію у своїх публікаціях. Глиняни отримали грант на створення Навчально-виробничого центру "Мозаїка", не музею. Створення музею в комплексі це лише один із можливих, майбутніх етапів його розвитку. Детальніше про справжні цілі проекту можна дізнатися тут: http://surdp.eu/Creatio....MOZAIKA
avatar