Спогади про Бориса Возницького
16.06.2016 10:34

Борис Возницький

Як відомо, 2016 рік в Україні оголошений роком Героя України, знаного мистецтвознавця Бориса Возницького.

Сьогодні мало хто пам‘ятає, що у важкі повоєнні роки Борис Возницький мешкав і працював саме у Винниках.

Одну кімнатку йому надали в будиночку за адресою: м.Винники, вул. Галицька, 59.

І зараз у цьому будинку проживають три сім‘ї.

Та й це ще не все. З‘ясувалося, що в цьому будиночку мешкає колишня сусідка Бориса Возницького, яка його добре пам‘ятає. Це – Катерина Панчишин.

«Так, я дуже добре пам‘ятаю Бориса Григоровича, - мовить пані Катерина. – Він був дуже доброю, спокійною та культурною людиною. Усі розмови в нього зводилися лише до мистецтва та культури. Пан Борис жив своєю роботою, жодних непорозумінь у нас ніколи не виникало. Тільки, пригадую, багато років приходили квитанції щодо реєстрації його мотоцикла. Борис Григорович уже давно мешкав у Львові, а  квитанції все надходили й надходили.»

Цікаво, що в першій половині минулого століття в згаданому будиночку розташовувалася німецька школа (тоді у Винниках було численне поселення німецьких колоністів) й жив їхній учитель.

Борис Возницький, який у роки війни перебував у загоні УПА на Рівненщині, а згодом був мобілізований у Червону армію й воював у штрафбаті, демобілізувавшись, працював у Винниках на трьох роботах. Пан Борис викладав малювання у місцевих школах і будинку школяра.

Пані Катерина Панчишин народилася на Вінниччині у 1930 році. У трирічному віці пережила Голодомор. Здобувши освіту, все життя працювала вчителькою у Винниківській санаторній школі-інтернаті.

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: спогади, Катерина Панчишин, Борис Возницький


Читайте також:
Коментарі
avatar