"Пісню «Тополя» на слова Шевченка слухають навіть в окупованому Криму", – Юрій Шивала (ВІДЕО)
23.06.2016 16:17

Винниківчанин, фронтмен гурту «Хочу ЩЕ!» Юрій Шивала розповів про «свіжі» творчі роботи колективу, що створений вісім років тому з метою  поповнити свіжою кров'ю напівпорожні артерії української музики.

- Юрію, в яких найбільших проектам берете участь?

- У м. Харків започатковано проект «Харків обирає Україну», учасниками якого є їхні місцеві колективи та гурти-друзі. Західну Україну представляє «Хочу ЩЕ!» У рамках проекту з початку червня відбувається тур Україною на підтримку дітей, батьки яких загинули в АТО. Вже було два концерти – у Львові та Івано-Франківську. До кінця року концерти  відбудуться в багатьох інших містах країни.

- Можете похвалитися новими піснями, відеороботами?

- Закінчуємо зйомки на пісню «Тополя» на слова Т. Шевченка. Два роки тому ми присвятили її українським військовим, котрі загинули на Сході України.   А зараз вирішили цю пісню екранізувати. Перший етап зйомок, що був у Львові, вже завершився. Другий етап розпочнеться 29 червня в Карпатах.  До кінця липня кліп вийде в мережу і на телебачення.

- Це відомий вірш Т. Шевченка. Як він став піснею? Яким буде кліп? Важко подати відому поезію по-новому?

- Ми не планували робити пісню на слова когось із відомих українських поетів. Але два роки тому нас запросили на фестиваль «Шефест», що відбувся на батьківщині Шевченка – в с. Моринцях на Черкащині. Одна з умов участі у фестивалі – виступити з піснею у своєму стилі на слова Тараса Григоровича, а її в нас не було. Другий вокаліст гурту Василь взяв «Кобзаря», навмання відкрив його і попав на «Тополю». Наш композитор вже мав нову мелодію, і вона стовідсотково підійшла  до відомої поезії. За десять хвилин пісня була готова!  Зараз «Тополя» є однією з найпопулярніших наших пісень, її взяли на ротацію багато радіостанцій у всій Україні. В Одесі розширили діапазон частот, їхні частоти доходять до Севастополя. Завдяки цьому пісня «Тополя» звучить навіть в окупованому Криму.

- Мабуть, довго думали, як подати відому поезію по-новому?

- Було кілька варіантів кліпу. Але ми відкинули заїжджені сюжети з ретроспективою. Наш кліп буде в стилі арт-хауз із різними асоціативними образами, що допомагають зрозуміти прив’язок до теми військових, які загинули на Сході України. Такий варіант нам запропонував режисер Сергій Дядко. Головною героїнею буде дівчина  в образі багатостраждальної душі – в чорному вбранні, з рогами та іншими арт-хаузними «прибамбасами». Вона бігатиме по горах у пошуках коханого, але його в кліпі не буде. Його можна буде побачити в асоціаціях, що з’являтимуться то біля підніжжя гори, то десь за каменем... Друга частина кліпу – студійна локація, де гурт із восьми осіб виконуватиме пісню.

- Над чим ще працює гурт?

- Наш музичний експеримент – змішати стилі хіп-хоп і фанк у пісні «Їдемо», яка буде готова наступного тижня. Дехто думає, що це пісня про заробітчан. У нас багато серйозних пісень, а ця відноситься до категорії несерйозних – про подорожі, є нотки патріотичної тематики.

Також нас запросили на День незалежності в Одесу. Там два роки роблять вишиванковий фестиваль, під час якого організовують найбільший вишиванковий ланцюг, концерт українських гуртів, щоб ознайомлювати місто з сучасною українською музикою. Гурт «Хочу ЩЕ!» візьме участь у концерті як виконавець, а я – і як ведучий.

- А у Винниках плануєте виступати?

- У Винниках з радістю виступимо, коли буде сцена, що адаптована під повноформатний гурт.

Розмовляла Лариса КУБСЬКА

Фото: Facebook


Теги: пісня Тополя, юрій шивала, хочу ще


Читайте також:
Коментарі
avatar