Ювілейний День Конституції України у Винниках відзначили весело та дружньо (ВІДЕО/ФОТО)
28.06.2016 19:42

Ансамбль «Винниківчани» під керівництвом Володимира Завербного

Сьогодні, 28 червня, у Винниках відбулися святкові заходи, присвячені 20-ій річниці прийняття Конституції України. Із нагоди державного свята у місті відбувся молодіжний квест, урочистості, свято для малечі біля пам’ятника Незалежності України. Почесну місію – підняти прапор України – виконали наймолодші представники винниківської громади.

До присутніх звернувся міський голова Винник Володимир Квурт.  «Ми святкуємо 20-річчя нашої нової конституції, – зазначив мер. – Український народ йшов до цього дня від 1710 року, коли з’явилася  перша писана конституція Пилипа Орлика, потім УНР, ЗУНРу… Конституція формує відносини громадян і держави, дає нам шанс збудувати успішну країну, в якій буде комфортно і радісно жити».  

Привітав громаду з державним святом голова винниківського осередку товариства «Просвіта» Любомир Білоус. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Конституція пережила кілька трансформацій, але на цьому конституційний процес не спинився. Про це винниківчани та гості міста почули від ведучої свята Анастасії Пришляк.

Про концертну програму подбали керівники і вихованці Народного дому Винник. Розпочав пісенний блок улюбленець містян – ансамбль «Винниківчани» під керівництвом Володимира Завербного.

«Винниківчани» – ансамбль, який створений у незалежній Україні, –  каже автор сценарію свята до Дня Конституції, директор Народного дому Наталія Вінярська. – Ми вибрали з надзвичайно великого репертуару колективу кілька патріотичних пісень. Загалом сформували програму концерту так, щоб було цікаво людям різних поколінь».

Учасники ансамблю запропонували гостям свята патріотичні пісні – «Україно, молюся за тебе», «Калиновий край», в’язанку пісень січових стрільців та ін. Проникливо й артистично продекламувала вірш «Де зараз ви, кати мого народу» учасниця ансамблю Галина Проскурницька.

Від старших колег естафету перейняли молодші – солісти Народного дому Вероніка Сікора, Христина Леськів, Ірина Мельник.

Подарунком для присутніх став міні-концерт гостей із Палацу ім. Гната Хоткевича (м. Львів)– гурту «Дотик сонця» і дитячої студії «Подих весни», якими керує відома піснярка Анна Кривута. Колективи та їхні солісти заспівали багато сучасних українських пісень, а також авторських – своєї наставниці А. Кривути.

Дружня атмосфера концерту сприяла тому, що саме під час виступів неочікувано створювалися нові колективи. Солістці з «Дотику сонця» взялися підспівувати співачки Народного дому Вероніка Сікора і Христина Леськів. Відому пісню Анни Кривути «Очі волошкові», яку співає Оксана Білозір, виконало тріо у складі Анни Кривути, Наталії Вінярської та керівника відділу Винниківської міської ради Зоряни Корчовської.

Символічною була невеличка інсценівка, в якій показали як Україна відкидає з конституції все старе й непотрібне у вигляді тернового вінка, а одягає вінок із червоних маків – кращого майбутнього, в яке ми віримо.

Лариса КУБСЬКА

Фоторепортаж з урочистостей можна переглянути у фотогалереї сайту "Винники Plus".


Теги: день конституції, Анна Кривута, свято, парк Незалежності


Читайте також:
Коментарі
avatar