Галина Стеців: "Конфлікт у Польщі завершився гаслами "Слава Україні" та "Най жиє Польська"
30.06.2016 15:15
Протягом багатьох років у селі Пикуличі, що біля Перемишля, відбувається Свято української національної пам’яті. Винниківська делегація в складі Львівського товариства «Надсяння» 26 червня також вшанувала пам'ять про українських військових, які загинули в Польщі. Про це розповіла голова винниківського осередку товариства «Надсяння» Галина Стеців.

Відбулася панахида, участь у якій взяли представники влади та громадськості Львівщини, Посольства України у Варшаві, Генерального Консульства України у Любліні та місцевої польської влади, українців із Перемишля.

Після Святої літургії присутні рушили колоною до Українського військового цвинтаря, що в  селі Пикуличі. Дорогу їм перегородили кілька десятків молодиків, на футболках яких були написи: «Бандерівці та їхні прихильники – геть з Польщі». Провокатори скандували: «Перемишль завжди польський», «Польща антибандерівська» (відео). Роздратовані молодики розпочали шарпанину.

«Ми намагалися не реагувати на вигуки провокаторів, – каже пані Галина, – але було очевидно, що їхньої метою було розпалити конфлікт, який «пахне» Москвою, – зіштовхнути лобами поляків і українців, зігравши на історичних подіях».

Завдяки владі Перемишля сутичку зупинили, учасники урочистої ходи змогли покласти квіти на могили українських військових, помолитися і заспівати гімн України.   

«Свято української національної пам’яті відзначають щорічно, – зазначила Галина Стеців. – І вже понад десять років ми їздимо в Пикуличі, щоб віддати шану й  покласти квіти на могили  українських військових. Протягом цих років жодного разу ніяких провокацій не було. Щоправда, цього разу попередили про можливість конфлікту – були листи-звернення до старости Перемишля і амбасад України та Росії про недопущення бандерівського маршу українців у Перемишлі.  Незабаром (11 липня) – 70-річниця трагедії на Волині. Але ті події вже в історії. І з польського, і з українського боку досягнуто порозуміння. Прості поляки, інтелігенція, влада не проявляють до нас ворожості, а ультра-праві сили є в кожній країні. Добре, що завершилося свято позитивно. Представник польської партії «Солідарність» скандував: «Слава Україні!» та «Най жиє Польська!». Цим продемонстрували єдність і повагу між поляками і українцями».

Лариса КУБСЬКА

Фото: http://www.topnews.in.ua/

Теги: Перемишль, Галина Стеців, Надсяння, антиукраїнські сили, Пикуличі


Читайте також:
Коментарі
avatar