Отець Ростислав Пендюк: «Часто сім’ї руйнує відсутність спілкування»
10.07.2016 07:52

Отець Ростислав Пендюк

Сьогодні, 8 липня, в Україні відзначають День родини.  Це відносно молоде свято – започатковане в 2012 році. Незважаючи на те, що в останні роки подружні пари стали рідше розлучатись (відповідно до статистичних даних), Україна все ще займає одне з перших місць за кількістю розлучень.

Однієї причини руйнування українських сімей немає, часто їх розглядають у комплексі.

«Вважаю, що однією з причин є культура споживацтва, коли і чоловік, і дружина прагнуть задоволення власних потреб, а в подружжі обоє мають ставати щасливими, народжувати і виховувати дітей, – пояснює винниківчанин,  Голова Комісії УГКЦ у справах молоді отець Ростислав Пендюк. – Це неправильний підхід до подружнього життя – небажання розуміти один одного, при найдрібніших проблемах – розлучатися. Створення сім’ї має бути усвідомленим рішенням, а не емоційним. Закоханість має перерости в любов. Я часто цитую Блаженнішого Любомира Гузара, який сказав мудро і просто: «Любити – це бажати добра тому, кого ти любиш».

За словами отця Ростислава,  руйнівним у подружньому житті багатьох є відсутність спілкування. 

«Ми розмовляємо про матеріальні цінності, політику, але не говоримо про нашу сім'ю. Звідси – докори один одному через неувагу і небажання розуміти один одного. І ще не можна забувати, що в нашому подружжі повинен бути присутнім Бог. Добре подружжя в першу чергу має бути вимолене на колінах», – переконаний отець Ростислав Пендюк. 

Лариса КУБСЬКА


Теги: День родини, винниківчанин, Ростислав Пендюк, сім'я, свято, УГКЦ


Читайте також:
Коментарі
avatar