Матвій Піх – найсильніший шахіст Винник за підсумками чотирьох гран-прі
15.07.2016 15:44

Матвій Піх – найсильніший шахіст м. Винники

Сьогодні, 15 липня, у бібліотеці для дорослих у Винниках відбувся ІV (завершальний) етап гран-прі з шахів. Перемогу здобув Матвій Піх.  Друге місце у Маркіяна Надворного, третє – Наталі Трунквальтер, четверте – Ростислава Банаха.

Так виглядає четвірка найсильніших юних шахістів Винник. Їх нагородили грамотами і грошовими призами. Переможець гран-прі отримав тисячу гривень, володар другого місця – 300 гривень, третього – 200 гривень, четвертого – 100 гривень. Грошові призи надав батько юної шахістки, яка також показує гарні результати гри, Андрій Хухра.

«У Винниках дуже розумні діти, – розповів тренер із шахів, організатор турніру Тарас Гись. – Сьогодні найсильніші змагалися за перемогу. Вони вже не початківці, продемонстрували гарну якість гри. Я отримав насолоду від того, як мої учні навчилися застосовувати хороші тактичні удари, вміють розмірковувати, бачити ходи наперед. У них всіх четвертий розряд. І сьогодні з гідністю витримали найважливіший іспит за рік».

Переможець Матвій Піх не приховував радості від отриманого першого місця й, звичайно, від грошової винагороди. Хлопчик перейшов у третій клас СЗШ № 47, має гарні здобутки в навчанні. Тренер називає його майбутнім гросмейстером. «Спочатку грати в шахи мене вчила мама, а потім з’явився гурток у школі. Стало ще цікавіше дізнаватися про цю гру, пробувати різні комбінації, змагатися за перемогу. З вересня я обов’язково буду навчатися в шаховій школі, яку відкриють у Винниках», – каже Матвій Піх.   

У найближчих планах тренера Андрія Гися – організація і проведення шахових матчів з іншою шаховою школою, наприклад львівською, ще під час літніх канікул. А з вересня на повну потужність у Винниках запрацює шахова школа, учнями якої вже хочуть стати двадцять претендентів.

Лариса КУБСЬКА


Теги: Наталі Трунквальтер, діти, турнір, Матвій Піх, Тарас Гись, Маркіян Надворний, шахи


Читайте також:
Коментарі
avatar