Мешканці Лисинич проти об’єднання з Пустомитами
18.07.2016 18:15
Село Лисиничі хочуть приєднати до громади Пустомит. Незважаючи на те, що мешканці села проти, «ручні» депутати можуть підтримати таку ініціативу, яку запропонував нардеп Богдан Дубневич.

Про це 18 липня у коментарі IA ZIK повідомила депутат Лисинецької сільської ради Софія Лотоцька.

«Спочатку у Пустомитівському районі планувалося утворення 15 об’єднаних територіальних громад. Експерти подумали, що це буде забагато і укрупнили до семи громад (Лисиничі мали увійти до Сорокильвівської громади). Це останній варіант, який би мав бути. Тим часом протягом останніх двох-трьох тижнів ми дізнаємося, що хочуть зробити об’єднання Пустомитівської громади – єдиної на весь район. При цьому усі незалежні експерти, які займаються процесом децентралізації, в один голос говорять, що це катастрофа, що така громада не буде дієздатною, не буде виконувати своєї функції у багатьох питаннях», – наголосила депутат.

З її слів, таке об’єднання невиправдане, якщо говорити про інтереси простих людей. Йдеться про доступність сіл до центру громади. «Сільська рада буде в Пустомитах, усі послуги – медична допомога, пожежники будуть у Пустомитах. Це суперечить рекомендаціям Уряду щодо об’єднання, де одним із важливих аргументів вказано, що відстань від центру до найвіддаленішого населеного пункту має бути не більше ніж 25 км. У нас виходить більше, ніж 25 км до Пустомит», – пояснює С.Лотоцька.

Депутат зазначила, з’явилася інформація про те, що в сільраду Лисинич вже надійшло офіційне запрошення від міського голови Пустомит про об’єднання в одну громаду. С.Лотоцька припускає, що така форма об’єднання – ініціатива нардепа Богдана Дубневича.

«Ми на 99% впевнені у тому. Останнім часом дуже активно наш голова сільради почав пропагувати ідеї, що Дубневич дав нам гроші на дорогу чи щось інше. А коли я спитала, з якого джерела нам Дубневич дав гроші – з власної кишені, чи зі свого фонду, отримала відповідь, що це бюджетні гроші. Тоді не потрібно вводити в оману людей», – розмірковує депутат.

З її слів, щодо об’єднання у Лисиничах утворилася складна ситуація – мешканці проти, але «ручні» депутати можуть підтримати таку ініціативу.

«Більшість депутатів є ручними, голосують так, як скаже голова. Є певні земельні та інші інтереси. Хоча насправді у приватних розмовах більшість депутатів були проти такого об’єднання. Я теж депутат сільської ради, спілкуюся з людьми зі свого округу та з інших. Люди всі категорично проти. Поки я не знаю жодної людини, яка би була «за» пустомитівське об’єднання. Про інші варіанти людям не розказують – не доносять інформацію», – наголосила С.Лотоцька.

Громадські слуханням щодо об’єднання громад у Лисиничах планувалися на 17 липня, однак їх перенесли на 24 липня. На них мають розглянути листи-пропозиції про об’єднання з Сорок Львівських та з Пустомит.

«Невідомо, кого вони запросять на ті слухання, у якому форматі буде повідомлення. Може бути у районній газеті, яку ніхто не читає. Відповідно прийдуть тільки ті люди, які їм потрібні і проголосують так, як треба. Складна ситуація. Ми дуже не хочемо прокинутися зранку і почути, що без нашого відома нас кудись приєднали», – бідкається депутат.

Раніше в Офісі реформ Львівщини повідомляли, що під час обговорення децентралізації Пустомитівського райну, що відбулося 25 травня у Львівській ОДА, народний депутат Богдан Дубневич запропонував утворити на території Пустомитівщини одну громаду з центром у Пустомитах. Міська влада цю пропозицію підтримала, а мешканці сіл були проти. Проти проти такої пропозиції висловилися голови місцевих рад, вважаючи, що при одній громаді мешканцям важко буде отримати необхідні послуги.


Теги: громада, Пустомити, Лисиничі


Читайте також:
Коментарі
avatar