«Обережно, сказ у Винниках!», - Санітарно-епідеміологічна служба
20.07.2016 09:33
Із травня 2015 до липня 2016 року зареєстровано три випадки проникнення лисиць у приватні садиби, які були вбиті господарями та доставлені у ветеринарну лабораторію для дослідження. У всіх випадках було виявленно вірус сказу в лисиць.

Про це повідомила завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій Львівського міського відділу державної  установи "Львівського обласного лабораторного центру державної санітарно-епідеміологічної служби України” Ганна ПАВЛІВ.

Останній випадок зареєстрований на вулиці Львівській у м. Винники. Контактним особам запропоновано звернутися за антирабічною допомогою до лікаря-рабіолога. А у випадках, коли на ваше подвір’я завітають непрохані дикі лісові звірі й будуть контактувати з домашніми тваринами, або ви виявите труп дикої, незнайомої тварини, обов’язково про такі підозрілі факти повідомте представників ветеринарної служби за телефонами 233-22-00, 252-27-24, та за конт. телефоном безпосередньо лікаря-ветеринара у м.Винники: моб. 050 847-52-54 (Андрій), і строго дотримуйтесь правил особистої безпеки з мертвими, або живими тваринами.


Довідка. Сказ – це особливо-небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, що викликається вірусом і закінчується смертю.

Щорічно в Україні реєструється близько 100 - 110тис осіб, які звернулись за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, з яких 60% потерпілих отримали скерування на лікування за підозрою в інфікуванні вірусом сказу. За 6 місяців поточного року у м.Львів зареєстровано 438 випадків покусів людей тваринами, з них невідомими – 199. Зараження вірусом  відбувається через покуси та ослинення  людей і тварин від  хворих на сказ тварин. Тривалість інкубаційного періоду залежить від місця покусу.

При покусі людини в обличчя, голову та шию – хвороба розвивається через два тижні. Чим нижче місце покусу на тілі людини, тим довше триває період розвитку хвороби. Але це не означає, що можна відтермінувати звернення за медичною допомогою  в травмпункти. Найкоротший  інкубаційний період для тварин – 7 – 8 днів, для людей – від двох тижнів до декількох років. Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Коли людину вкусила чи подряпала на перший погляд здорова тварина, необхідно звернутися до лікаря. Вже за один – два дні від початку захворювання на місці загоєної від укусу  рани рубці набухають і робляться темно-червоними,  виникає тягуча біль. Починається загальне нездужання, слабкість, з’являється почуття туги, пригніченість. Разом з цим хворий втрачає апетит, погано спить, стає неспокійним, дратівливим. У хворого з’являється спрага, він просить пити, але проковтнути воду не може через судоми м’язів гортання.  Розвивається тяжка ознака так званої «водобоязні». Захворювання триває 2-4 дні і закінчується смертю.

Якщо людину покусала підозріла на сказ тварина, необхідно, перш за все, застосувати заходи для негайного знешкодження вірусу в рані, а саме: місця укусу промити розчином мила й обробити йодом, накласти стерильну пов’язку. Після обробки рани необхідно негайно звернутися до лікаря. Адже єдиним заходом попередження сказу в людини , яку покусала хвора тварина, є щеплення.

Щоб захистити себе від захворювання необхідно дотримуватись наступних правил:

- дворових  собак утримувати  у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та намордниках, щорічно робити профілактичні щеплення;

- у випадку отримання покусу або ослинення домашніми та дикими або невідомими тваринами звертатися в травматологічні пункти за спеціалізованою медичною допомогою;

- уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;

- вжити заходи щодо недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;

- мисливцям і працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх вимивати руки в дезінфекційному розчині;

Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!


Теги: лисиця, вірус, Сказ, ветеринарна служба, карантин, собака


Читайте також:
Коментарі
avatar