У Винниках жінка, яка народила вдома, відмовляється від огляду лікарів
27.07.2016 14:40
Учора, 26 липня, в одному з будинків (фото) на вулиці Лісній у Винниках жінка народила дівчинку. Пологи відбулися вдома. Який стан жінки і немовлятка невідомо, адже батьки категорично відмовляються від огляду лікарів.

За інформацією  завідувача винниківського  поліклінічного відділення Надії Жигало, мамою  в домашніх умовах стала мешканка Одеської області, 1989 р.н. Тато новонародженої – винниківчанин, 1979 р.н.

«Жінка на обліку не стояла, але прийшла на прийом до акушера-гінеколога 4 липня, і не для обстеження, – розповідає пані Надія. – Вона сказала: «Я тут для того, щоб ви побачили, що я дійсно вагітна, щоб було підтвердження, що це я народила дитину». І попередила, що має намір народжувати вдома. Після бесіди з лікарем написала заяву, що пологи будуть поза межами медзакладу і всю відповідальність бере на себе». 

Учора лікарі від сусідів дізналися, що  в пари народилася дівчинка. Есемеску про це отримала й бабуся.

Як і годиться, до них приходили акушерка, акушер-гінеколог із місцевої поліклініки, щоб переконатися, що зі здоров’ям матері та дитини все гаразд. Але їх у квартиру не впустили.

Сьогодні, 27 липня, до родини виїхали заступник міського голови Винник Богдан Шустер, місцеві правоохоронці, керівник і медпрацівники винниківського поліклінічного відділення, щоби з’ясувати, який стан жінки і дитини.

… Піднімаємося сходами. Дільничний дзвонить у двері. Чоловік таки вийшов і почав спілкуватися. В квартиру пропустити відмовився, але попросив жінку вийти в коридор. Вона кількома словами відповіла на запитання про самопочуття. Дитину показувати не хотіли, але врешті принесли до дверей квартири, попросивши не наближатися.

Зі слів чоловіка, обидвоє – і мама, і новонароджена дівчинка почуваються добре.

«Дитину ми зважили, – сказав батько. – Її вага три кілограми. Я закони знаю, тому нікого бачити більше не хочу, і на телефонні дзвінки з дитячої консультації відповідати не буду. Тому прошу нас не турбувати».

Чому вони вирішили народжувати дитину на «своїй території» і відмовляються від огляду фахівців, ризикуючи здоров’ям мами і крихітки – невідомо.

«Ми забили на сполох, бо маємо бути впевнені, що у жінки нема ускладнень після пологів, що дитинка здорова, її правильно доглядають і годують», – пояснила Надія Жигало. 

За законом, факт народження дитини поза закладом охорони здоров’я буде підтверджувати Комісія департаменту ОЗ ЛОДА, і огляд жінки та дитини є обов’язковим.

Лариса КУБСЬКА


Теги: здоров'я, Надія Жигало, сім'я, охорона здоров'я, пологи, дитина, лікар


Читайте також:
Коментарі
avatar