27 липня виповнилося 86 років Почесному громадянину Винник Миронові Кипріяну!
28.07.2016 09:10
27 липня виповнилося 86 років видатному митцеві, лауреату Державної премії імені Тараса Шевченка (1978 рік), знаному художнику й сценографу, Почесному громадянину Винник Миронові Кипріяну!

Саме 27 липня 1930 року у госпіталі для січових стрільців у Винниках (батько пана Мирона - Володимир Кипріян воював за Україну у складі славних галицьких січовиків) народився майбутній видатний митець. Тут у місцевій школі він здобував перші свої знання. Саме тут, у Винниках, він і його рідні пережили багато трагічних подій, адже на роки дитинства пана Мирона припало лихоліття другої світової війни.

Коли в 1941 році радянські солдати панічно відступали під натиском фашистів, то вони нищили все живе. І малим хлопчиком пан Мирон побачив усі жахіття й звірства сталінських катів. Адже під час відступу вони вбивали й мордували винниківчан. У вікно будинку родини пана Мирона енкаведисти також кинули гранату. Але Бог тоді зберіг майбутнього митця від смерті. Уникли страшної долі своїх сусідів і рідні пана Мирона, адже всі вони встигли заховатися від лютих нелюдів у підвалі. Тут, у віці 21 - го року загинув за Україну брат пана Мирона.

Та незважаючи на всі перепони, пан Мирон нині є   всесвітньовідомим митцем, живим класиком. У нього безліч звань і нагород, але найбільшою оцінкою для себе він вважає любов і повагу   шанувальників своєї творчості. Адже ось уже майже 60 років пан Мирон Кипріян є головним художником і сценографом Національного академічного театру імені Марії Заньковецької. Важливо, що й зараз пан Мирон Кипріян не припиняє творчої діяльності, готує нові вистави.

Мирон Кипріян співпрацював і був знайомим із багатьма видатними артистами, художниками, політиками.

"У складі делегації творчих представників України у Москві нас приймали у Кремлі (тоді ще існував СРСР і правив ним тоді всім відомий Микита Хрущов, - згадує один із комічних випадків у своєму насиченому багатьма цікавими подіями житті Мирон Кипріян. - Там нас саме пригощали, було багато артистів і політиків. І от я відчув, що мене хтось штовхнув у спину. Оглянувшись, я побачив, що це був сам генсек Микита Хрущов! А далі я побачив ще більш комічну ситуацію. Микита Хрущов намагався припинити штовханину поміж добре підпилими вже сталінськими маршалами Семеном Будьонним і Климентом Ворошиловим. Як я зрозумів із їхніх пояснень Хрущову, вони посварилися через те, що не змогли визначити, хто ж із них правильніше виконує російську народну пісню "Дубінушка". І це  все відбувалося на офіційному прийомі в Кремлі. Ось що стається, коли невиховані, малописьменні й малокультурні люди, чесно кажучи, дрантюхи, стають керівниками. А які керівники, така й держава."

І таких яскравих спогадів у пана Мирона Кипріяна безліч.

Але про них розповімо в інших матеріалах.

А зараз сердечно вітаємо пана Мирона Кипріяна з Днем народження, бажаємо щастя, добробуту й довголіття. А ще зичимо нових творчих злетів і досягнень. Чекаємо на нові вистави!

Прийміть, шановний пане Мироне, ці щирі  вітання від міського голови Винник Володимира Квурта, від Винниківської міської ради, журналістів сайту "Винники плюс" і газети "Винниківський Вісник", від усієї Винниківської громади!

Володимир ГАВРИЛІВ

Фото: http://old.zankovetska.com.ua/

Теги: Митець, почесний громадянин, сценограф, лауреат, ХУДОЖНИК, Мирон Кипріян


Читайте також:
Коментарі
avatar