Отець Григорій Швед: «Найбільше вразили слова Папи про роль молоді в сучасному світі»
04.08.2016 15:06

Із 25 липня до 1 серпня у світі відбулася унікальна подія – Світовий день молоді. Понад два мільйони молодих людей із 187 країн світу разом із Папою Римським Франциском зібралися разом у Кракові, щоб провести один із найбільших фестивалів нашої планети.

Отець Григорій Швед

Одним із учасників Світового дня був відповідальний за душпастирство молоді салезіянської громади Винник отець Григорій Швед. Він поділився враження від перебування у Кракові.

- Світовий день молоді – це духовна подія глобального масштабу. У Кракові були представники салезіян із Винник?

- Загалом салезіянська спільнота Львова їздила на цю небуденного подію чотирма автобусами, в яких було дві сотні осіб. Із винниківського монастиря в Кракові побувало 26 салезіян.  Уперше за час проведення Світових днів молоді українська мова була офіційною. А приїхати на зустріч із Папою зголосилося вісім тисяч українців.

- Як сприймали поляки представників України? Адже останнім часом загострилася ситуація в українсько-польських відносинах через Волинську трагедію в період Другої світової війни.
Поляки приймали нас гарно і ставилися як до друзів. Події Другої світової війни – це вже історія, яку не змінити. Потрібно дбати про дружні стосунки з усіма народами в теперішньому і майбутньому. Поляки були з українцями привітні, ми відчували їхню підтримку. Вважаю, що саме спільна віра допоможе нам уникати політичних маніпуляцій.

- Протягом Світового дня молоді було анонсовано чимало заходів. У яких брала участь винниківська делегація?

- Найголовнішою подією, звичайно, була зустріч із Папою. Крім цього, було багато різних заходів, які організувала для молоді УГКЦ. Кілька днів у Кракові відзначалися  насиченістю і різноманітністю. Зустрічі, молитви, співи, танці, спорт, вистави, конкурси тощо дали змогу молодим людям відчути особливий момент життя, а також по-новому відкрити для себе церкву.

- На Світовому дні були мільйони паломників. Ви бачили Папу зблизька?

- Ні, тільки здалеку.

- Отче Григорію, а що Вас найбільше вразило під час перебування в Кракові 25 липня – 1 серпня?

- Мабуть, слова Папи про його віру в те, що саме молодь є тією головною силою, яка може примирити міжнаціональний соціум і конфлікти людей між собою. Він закликав молодих людей бути активними, не сидіти на дивані, а боротися, щоб змінити світ на краще.   

Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: Франциск, краків, День Молоді, молодь, церква, папа римський, Григорій Швед


Читайте також:
Коментарі
avatar