У винниківських лісах і на полях росте чимало лікарських трав
10.08.2016 22:15

Липовий чай

Винниківчанці пані Славі – 75 років. Десятиліттями вона займається заготівлею і сушінням лікарських трав. Ми поцікавилися в досвідченої травниці, які ж цілющі рослини можна назбирати у Винниках.

Пані Слава каже: «Перед очима є багато дарів природи, які помічні при різних недугах, але потрібно хотіти їх бачити. Дуже часто люди надають перевагу, наприклад, коли застудилися, дороговартісній пігулці. А можна замінити цю «хімію» вітамінними і лікувальними чаями з рослин, які доступні для нас: ромашка, листя суниці, плоди калини і малини, шипшини… Знаєте, яким скарбом для нашого здоров’я є цвіт липи? Липовий чай підвищує захисні сили організму, прискорює одужання, стабілізує гормональний фон, сприяє виведенню жовчі, знімає запальні процеси, активізує роботу шлунково-кишкового тракту, зменшує головний біль, зміцнює нервову систему. Можна довго говорити про цілющі властивості майже кожної лікарської травинки, що росте практично у нас під ногами».

 А далі жінка перераховує, що збирає у винниківському лісі (ходить у Діброву) та на полях: звіробій, лугову конюшину, золототисячник, буркун, польовий хвощ, глуху кропиву, іван-чай,  медунку, мелісу, м’яту,  чебрець, материнку, цикорій, деревій,  волошки, суниці, квіти глоду, квіти бузини, цвіт липи, березове листя, кору дуба й осики тощо.

Скептикам, які стверджують, що нема ліків кращих від таблеток, відповідає: «Трави здавна допомагали людині вижити, лікували від різних захворювань. А при нинішніх цінах також стають усе більше популярними через доступну альтернативу медпрепаратам, хоча лікуватися доводиться таки довше».

Травниця з досвідом переконує, що її трави мають більше цілющих властивостей, ніж ті, які продають в аптеках. Якщо заготовляти їх неправильно, сировина не матиме лікувального ефекту, але таємниць збору, сушіння і зберігання рослин жінка не видає, але з гордістю показує пакетик із квітками волошки. Хоч і сухі, але вони голубі-голубі, наче на полі. Як «живі» виглядають і яскраво червоні сунички, які сушить разом із листочками.

«Потрібно докласти багато сил, часу, знань, бажання, щоб лікарські трави приносили цілющий ефект. У Винниках люди мене знають і приємно, коли мені дякують за працю. Навіть лікарі звертаються. Головне у цій справі – не халтурити та орієнтуватися у великій кількості рослин природної аптеки», – зазначає пані Слава.

Звичайно, займатися самолікуванням травами, як і медичними препаратами, небезпечно. При бажанні використовувати цілюще зілля необхідно все ж порадитися з лікарем.

Лариса Кубська

Фото: http://terloo.in.ua/

Теги: здоров'я, цілитель, лікування, лікарські трави. ліс, Природа, винниківчанка, ліки, недуга


Читайте також:
Коментарі
avatar