«Тих, хто не сплатить податок на нерухомість, штрафуватимуть», – начальник відділу Винниківської МР
22.08.2016 14:33

Із першого липня розпочався відлік 60 днів, протягом яких українці мають сплатити податок на нерухомість за 2015 рік. Термін закінчується 28 серпня 2016 року. Хто забариться, буде змушений сплатити штраф – 10 % від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то 20 %.

Начальник відділу фінансової та економічної політики, контролю та аудиту Винниківської міської ради Марія Банах роз’яснила, на підставі якого закону стягуватимуть новий податок, хто і скільки платитиме.

- Наприкінці минулого року народні депутати України внесли зміни до податкового кодексу в частині податку на нерухоме майно. Згідно з цими змінами, а саме – пунктом 266.5 Податкового кодексу, – розмір податку в 2016 році коливатиметься від 0 % до 3 % мінімальної заробітної плати за 1 кв. м об’єкта житлової чи нежитлової нерухомості. Ставка встановлюється відповідним органом місцевої влади, а отже різниться в кожному регіоні.

Рішенням № 21 2-ої сесії Винниківської міської ради від 21.01. 2016 у нашому місті встановлено такі ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб: готельні або ресторанні, офісні, торговельні будівлі – 0,5 %, виробничі будівлі – 0,2 %, будівлі ПАТ «Львівобленерго» – 1 %, інші будівлі – 0,75 % мінімальної заробітної плати за 1 кв. м. Також цим рішенням затверджено ставки оподаткування об’єктів, що належать фізичним чи юридичним особам – відповідно 0,5 % і 2,0 % мінімальної заробітної плати.

- Яка саме нерухомість підлягає оподаткуванню?

- Оподатковується житлова (квартира, будинок) і нежитлова нерухомість (гаражі, майстерні, господарські будівлі – сараї, хліви, літні кухні, вбиральні тощо). Платити доведеться власникам квартир і будинків, площа яких перевищує 60 і 120 метрів квадратних. Податок буде нараховуватися тільки на площу, яка перевищує вищезгаданий метраж.

Виходячи з розміру мінімальної зарплати, яка на 1 січня становила 1378 гривень, максимум, який доведеться заплатити за один «зайвий» метр, у 2016 році становитиме 41, 34 гривні.

- Чи передбачені пільги при нарахуванні податку?

- Так. Є пільгова категорія населення, яка взагалі не буде сплачувати податок на нерухомість. Житло, власниками якого є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, яких виховують одинокі матері, не оподатковуватиметься. А щодо нежитлової нерухомості, то залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування. Однак зауважу, що пільги не поширюються на житло, якщо його площа перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі або якщо воно здається в оренду, лізинг чи використовується у підприємницькій діяльності.

- Хто розраховує суму податку? Куди підуть ці кошти?

- Розраховує державна податкова інспекція за місцем реєстрації платника податку.   Це місцевий податок, тому кошти спрямовуватимуться на потреби громади.

- Куди можна звертатися за додатковою інформацією?

- У Личаківську об’єднану ДПІ Головного управління ДФС у Львівській області (297-32-17) або відділ  фінансової та економічної політики, контролю та аудиту Винниківської міської ради.

Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: НЕРУХОМІСТЬ, штраф, Марія Банах, міська рада, податок


Читайте також:
Коментарі
avatar