На Львівщині зафіксували землетрус
23.08.2016 09:21
У місті Стебник, що на Львівщині зафіксували землетрус магнітудою у 2,8 бали. Поштовхи зафіксували у понеділок, 22 серпня, о 16:36 год. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

"Епіцентр поштовху було зафіксовано на глибині до 4 кілометрів на території міста Стебник, - розповів в.о. директора департаменту Олександр Харчук.

Поштовхи зафіксували працівники відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України, що в м. Львів.

Як відомо, містечко Стебник, що на Львівщині, багате на поклади калійної солі і за невтішними прогнозами фахівців могло опинитися у полоні землетрусу.

Причиною усьому  є плачевний стан шахти з видобутку калійних солей: у аварійному стані не лише комунікації, але й сама споруда зовні.

Вода, що свого часу заповнила шахту, вимиває хлорид натрію, ґрунт осідає, що стало причиною утворення ущелини та величезної, як озеро, ями.

Ситуація на шахті дуже небезпечна. Марними виявилися намагання держави передати її приватникам. Через те, що ніхто не проводить консервацію об’єкта, вода у озері уже сягнула критичного рівня, що у подальшому загрожує прориву дамби, а відтак, і руйнуванню автодоріг у районі та екологічним негараздам, що вже сталося у 80- роках.

Джерело: http://vgolos.com.ua/

Теги: шахта, Стебник, Львівщина, землетрус


Читайте також:
Коментарі
avatar