Ростислав Демчишин: «Аранжування гімну України – мій вклад в історію Незалежності» (ВІДЕО)
23.08.2016 12:27
Сьогодні в Україні відзначають День прапора. Традиційно урочисті державні заходи розпочинаються з виконання гімну України. Винники можуть гордитися тим, що в нашому місті живе заслужений діяч мистецтв України, диригент, аранжувальник, піаніст-імпровізатор, член Національної спілки композиторів України, художній керівник і диригент Галицького симфонічного оркестру і ансамблю «Галицька ревія» Ростислав Демчишин, який 26 років тому зробив перше аранжування гімну України для оркестру. До 1990 року були виконані гімни з хорами, а з оркестрами – жодного.

«У 1989 році я створив Галицький симфонічний оркестр, – розповів пан Ростислав. – Часи були тоді непрості… До влади прийшов В’ячеслав Чорновіл. І сесія демократичного скликання мала відбутися 9 квітня 1990 року. Напередодні Чорновіл мені зателефонував і каже: «Ти створив оркестр. Зможеш написати гімн за один день?» Мої 86 оркестрантів почали просити, щоб я спробував.  І я за ніч написав його ще й вступ придумав. О 10 годині ранку ми були в Львівській опері. Вийшли на сцену хто в чому – часи були радянські, керівництво театру нам не дало можливості переодягнутися. Оркестр виконав три куплети. Зворушливо було бачити, як гімн виконують усі присутні в залі. Я це пам’ятатиму все життя».      

Із 1990 року багато змінилося в нашій державі. Ростислав Демчишин зазначає, що в культурі відбувається спад порівняно з першими роками Незалежності. Позитив вбачає у тому, що молодь стала більш патріотичною і це позитивна тенденція, яка дає надію на щасливе майбутнє України.

Лариса Кубська


Теги: імпровізатор, Ростислав Демчишин, диригент, аранжувальник, гімн України, піаніст, оркестр


Читайте також:
Коментарі
avatar