Над Винниками урочисто підняли національний прапор України (ВІДЕО)
23.08.2016 15:40

День прпора у Винниках

Сьогодні, 23 серпня, біля пам’ятника Незалежності у Винниках відбулося урочисте віче з вшанування Дня українського прапора і відзначення 25-річниці Незалежності України.

Із Днем прапора, який є ознакою  сили і слави українського народу, присутніх привітав міський голова Винник Володимир Квурт.

«Винниківчани підняли прапор, що знаний від Княжої доби, – зазначив мер міста. – Це прапор, з яким наші герої йшли в бій за свій народ, прапор, під яким кується перемога на Сході України. Я переконаний, що з жовто-синім стягом  наша держава увійде у велику сім’ю вільних європейських народів. Тому важливо пам’ятати і берегти національний прапор, який є нашою святинею і оберегом протягом багатьох століть». 

Почесну місію підняти прапор під спільне виконання гімну усіма присутніми надали малюкам дошкільного навчального закладу ясла-садок № 156 «Росинка».  Музичне вітання прозвучало від керівництва і педагогічного складу дитсадка. Цей колектив виконав пісню «Країно моя», а на завершення виступу символічно розгорнули кількаметровий синьо-жовтий прапор, який тріпотів  на вітрі до кінця урочистого віча.

Патріотичними піснями, присвяченими Україні, рідній мові, українському народові, поділилися учасники вокального ансамблю «Винниківчани» Народного дому м. Винники (керівник Володимир Завербний, директор Наталія Вінярська). Євгенія Бульба і Ганна Куришко продекламували вірші, присвячені відродженню нашої держави та Незалежності. Разом із «Винниківчанами» виступив соліст – отець Дмитро Мицько з Миклашева, який заспівав пісню «Хто ти є, Україно», за яку отримав вигуки «браво». 

Дитячий зразковий хор «Оберіг» Будинку дитячої та юнацької творчості Винник (керівник Олена Грицько, директор Ольга Соколик) заспівав пісні «Молитва за Україну» та «Дитячі мрії». Солісткою була чотирирічна Софія Масляк, яка не залишила байдужих серед учасників віча, викликала усмішки та щедрі оплески, зворушивши безпосереднім співом.    

Вихованка драматичного гуртка БДЮТу Аліна Павлюк продекламувала вірш «Я навіки українка» (керівник Дарія Рудик).

Ведуча свята Вікторія Штурмак між виступами ознайомлювала присутніх із основними етапами становлення українського прапора й читала поезії.

Знаний дослідник нашого міста,  науковець, доцент кафедри географії  України Національного університету імені І. Франка Андрій Байцар провів паралелі зі сьогоднішнім святкуванням Дня українського прапора і тим, як відбувалися патріотичні заходи 105 років тому. «У 1911 році винниківчани зібралися на центральній вулиці міста з нагоди посвячення меморіальної дошки пам’яті Маркіяна Шашкевича, – розповів А. Байцар. – Українців у Винниках тоді було усього орієнтовно 1800 осіб, але вони вперше несли сотні українських прапорів.  Подивімося навколо. Скільки нас тут сьогодні? Усього кілька десятків людей. Віддали життя колись і продовжують віддати зараз на Сході українські солдати, захищаючи наш суверенітет і державний прапор. Не забуваймо про це і належно вшановуймо нашу українську державу й національні символи».

Лариса Кубська


Теги: День Прапора, свято, День незалежності


Читайте також:
Коментарі
avatar