Перед промовою президента до 25-річчя Незалежності України звучала пісня винниківчанина
29.08.2016 09:36
«Україна є, Україна буде» – пісня, яка стала сучасною одою нашій державі, звучить щороку на всіх національних святах України. Проте мало хто знає, що автор музики – винниківчанин, заслужений діяч мистецтв України, композитор і диригент Ростислав Демчишин.

Символічно є те, що автор слів – поетеса зі сходу України Зоя Ружин. Прем’єра пісні відбулася у 1999 році в Палаці «Україна». Її виконав хор, який складався з 2,5 тисяч виконавців.

«Така величезна кількість людей у хорі стала проблемою для проведення репетицій, – згадує Ростислав Демчишин. – Наша величезна праця мала успіх. Потім її виконали в Львівській опері, співали різні хори з різними оркестрами… Це визначальний твір. І я цим горджуся. За багато років «Україна є, Україна буде» не тільки не втратила позицій, а стає все більш популярною. При чому, не тільки в нашій країні, а й за кордоном».

Цього року на святкуванні Дня Незалежності України фінальна частина пісні, виконана з духовим оркестром, прозвучала перед вітальною промовою президента і військовим парадом.   Урочистості до 25-річного ювілею Незалежності почали піснею Ростислава Демчишина й у Львові.

Лариса КУБСЬКА


Теги: пісня, Ростислав Демчишин, Львівська опера, День незалежності


Читайте також:
Коментарі
avatar