Фото Миколи Тинкалюка визнані найкращими на українсько-китайській виставці
30.08.2016 10:36
Виставка світлин українських і китайських майстрів «Зачарований Схід» цими вихідними відкрилася в Києві й триватиме два тижні. Експозицію розмістили в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця».

Ідея виставки – фотодіалоги між китайськими та українськими фотомитцями. Для участі в ній обрали фотохудожників із України, які входять у топ-десятку, – Миколу Тинкалюка (Львів-Винники), Тараса Перуна (Чернівці), Євгена Кома (Запоріжжя), Валерія Лещинського (Київ). Китайських фотохудожників було представлено більше  –  Ши Чунь, Лі Тєчен, Лі Цзєнань, Цзоу Данін, Цуй Бо, Хао Цзіньчен, Лю Сяолян, Хуан Хун.

«Експозицію належно підготували до візуального сприйняття, – розповідає Микола Тинкалюк. – На виставці є десять моїх робіт – українські пейзажі та українські портрети. Серед них і чорно-білий фотопейзаж із околиці Винник, на якому   виїзд на Вульки. На чільному місці  розмістили три мої роботи – «Гірська орлиця», «Українське етно», «Портрет старої гуцулки». Це плівкові фотографії, а не цифрові. Віднісся до відбору робіт відповідально і принципово, бо знаю, які вимоги до фото є в китайців».

У 2006 році пан Микола представляв Україну на 28-му конгресі Міжнародної федерації фотомитців, який відбувся в Китаї. Фотохудожники з України зайняли тоді призове місце (були учасники з 54 країн світу), тому китайці з повагою ставляться до нашої невеликої країни (в Китаї – 40 провінцій, одна провінція – орієнтовно 40 мільйонів населення, як в усій Україні) і такі діалоги проводять протягом десяти років.

Під час відкриття українсько-китайської виставки Микола Тинкалюк показав слайд-шоу про Китай, який він побачив десять років тому.

Портфоліо винниківчанина Миколи Тинкалюка визнали найкращим у спільній експозиції. Його запросили на наступну поїздку в Китай. Інші кандидатури наразі узгоджуються.

Лариса КУБСЬКА


Теги: виставка, фото, Микола Тинкалюк


Читайте також:
Коментарі
avatar