Учителька-винниківчанка – про цьогорічні нововведення для першокласників і учнів молодшої школи
05.09.2016 15:14

Ольга Пронів

Реформи у початковій школі обговорюють протягом багатьох років. Цьогоріч нововедення таки є. Які основні зміни чекають на учнів молодшої школи з вересня 2016? Про це ми запитали у вчителя початкових класів СЗШ № 47 із 27-річним педагогічним стажем Ольги Пронів:

- Із 2018 року почне діяти концепція «Нової української школи». Зараз є проміжний період. Міністерство освіти обговорило й рекомендує нововведення, починаючи з 1 класу цього навчального року. Це рішення прийнято Колегією МОН, відповідно введений наказ, розроблено методичні рекомендації до оновлених програм початкової школи.

- То що саме пропонують педагогам чиновники від Міносвіти?

- Змін багато. Назву основні. Із нового 2016-2017 навчального року конфіденційною є інформація про навчальні досягнення учнів. Тобто – про здобутки дитини не можна розповідати на батьківських зборах, відходять у минуле рейтинги навчальних досягнень школярів.  Нагадаю, що в першому й половині другого класу вчитель оцінок не виставляє.  Знято оцінювання каліграфії, але залишено вимогу щодо того, що письмо має бути охайним і розбірливим. Вчителю не треба вимагати, щоб діти прораховували клітинки та рядки для формування відступів.

- Як оцінюватимуть знання, починаючи з другого класу?

- Починаючи з другого класу, оцінювання за 12-бальною шкалою буде тільки деяких предметів, це – українська мова, література,  іноземна мова, математика і природознавство.  Знання з інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, основ здоров’я, фізичної культури, «Я у світі», трудового навчання вчителі оцінюватимуть вербально.

- Серед батьків було багато нарікань щодо надміру домашніх завдань…

- У перших класах домашніх завдань не повинно бути взагалі. Також вчитель не має навантажувати дітей на вихідні, святкові та канікулярні дні.

- Багато нововведень мають рекомендаційний, а не обов’язковий характер.

- Так. Наприклад, вчителям не рекомендується перевіряти учнівські письмові роботи червоною ручкою. Але батьки в моєму класі не проти того, щоб помилки і зауваження я писала саме червоним кольором. Кажуть, тоді відразу помітно, де і яка помилка. У першому класі дітям рекомендують писати олівцем. А далі вчитель буде спостерігати, чи готовий учень перейти на писання кульковою ручкою. Такий перехід має бути поступовим.  Також учитель самостійно визначатиме, скільки часу витрачати на ту чи ту тему. Він орієнтуватиметься на рівень підготовки учнів.

Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: міністерство освіти, учні, початкова школа, школа, Ольга Пронів, вчитель, СЗШ №47


Читайте також:
Коментарі
avatar