У винниківській бібліотеці для дорослих відбулося ознайомлення з книгою Кен Робінсона і Лу Ароніки «Школа майбутнього», яку називають революційною в галузі освіти. Її вперше в Україні представили головний редактор видавництва «Літопис» Михайло Комарницький, перекладач Ганна Левів і автор перекладу Олексій Молчановський.
Вони розповіли про працю над перекладом бестселера, про автора – Кен Робінсона, експерта з питань освіти, розвитку творчого мислення та інновацій державних і громадських організацій, його напрацювання щодо запровадження в освітній процес креативної педагогіки, зокрема інновацій, які мають відповідати вимогам сучасного розвитку суспільства, зокрема освіти.
«Протягом наступних 10-15 років наше майбутнє визначатиме комбінація нанотехнологій, біотехнологій і штучного інтелекту, – зазначив Михайло Комарницький. – Ми живемо в цифрову еру. Цифрові технології будуть проникати і трансформувати наше життя».
Паралелі між української освітою та освітою в світі намагався провести викладач УКУ, автор перекладу Олексій Молчановський, наголошуючи на характеристиках і перевагах індустріальної освіти.
Про працю над виданням розповіла перекладач Ганна Левів.
У присутніх освітян виникло багато запитань, що стосувалися напряму креативної педагогіки. І це закономірно, адже в Україні є чимало наукових і практичних прогресивних і інноваційних напрацювань, які розроблені сучасними дослідниками навчально-виховного процесу і науковими школами, що за новизною, актуальністю і практичним значенням нічим не поступаються закордонним.
Загалом про ідеї, які презентовані Кеном Робінсоном, вартує дізнатися, прочитавши твір особисто, оскільки «Школа майбутнього» – практично зорієнтована книга, а не сухий підручник.
Теги:
|
|