Депутатів турбує питання зі сплатою інвестиційних зобов‘язань бізнесменів
15.09.2016 18:47
Сьогодні, 15 вересня, відбулося 3 пленарне засідання 4-ої сесії Винниківської міської ради 7-ого скликання.

Депутат Юрій Богоніс у своєму усному зверненні підняв питання аварії на водогінній мережі на вулиці Стрілецькій. Депутат О. Адамчук звернула увагу на необхідність облаштування стежини в парку «Вайнберг» і його прибирання. Депутати С. Маркевич, О. Адамчук, Ю. Богоніс у своєму спільному запиті підняли питання стану вулиць І. Франка та В. Стуса, а В. Спірняк наголосив на негативному впливі на здоров‘я мешканців вулиці Кільцевої від діяльності цеху з виробів пластикової продукції, який, з його слів, працює поблизу згаданого житлового району.

Також на сьогоднішню сесію до депутатів із колективним зверненням  щодо необхідності збереження стежини, яка з‘єднує вулиці Ціолковського, Жуковського й інші з вулицею Галицькою, прийшло багато виборців (згодом, під час розгляду цього питання й відповідної дискусії, воно було перенесено для подальшого вивчення й узгодження). Депутат С. Мрочко звернулася до мешканців вулиці Грушевського з проханням допомогти під час перенесення й ремонту дитячого майданчика в цьому мікрорайоні. Міський голова Володимир Квурт озвучив звернення (від міського голови й депутатів) щодо заборони в нашому місті грального бізнесу (на вулиці Галицькій нещодавно було відкрито заклад, у якому під виглядом державної лотереї відбуваються азартні ігри, саме так питання сформульовано в згаданому зверненні).

Усі запити й звернення депутати підтримали своїм голосуванням.

Було затверджено програми охорони навколишнього середовища міста Винники на 2017-2019 роки. Як повідомив доповідач із цього питання Р. Хім‘юк, тільки вчора Львівською облрадою було затверджено один із проектів щодо покращення стану екології (про цей проект ми розповімо згодом).

Натомість, багато суперечок викликало питання щодо надання згоди на безоплатне прийняття у власність територіальної громади міста Винники зовнішньої мережі водопостачання та каналізації від ТзОВ «МЕГАТЕК». По-перше, депутати хвилюються, що після цього згадана будівельна фірма вимагатиме зарахувати спорудження нею цих мереж у рахунок сплати сум інвестиційних зобов‘язань. Депутат Б.Явний наголошував, що ці мережі й так залишаться в нашому місті. І їх будуть експлуатувати люди, які придбали в ТзОВ «МЕГАТЕК» комерційне житло. А депутат В.Почаєвець подав пропозицію не надавати згаданій фірмі жодних документів доти, допоки ТзОВ «МЕГАТЕК» не розпочне будівництво дитячого садочку на вулиці Винна Гора, який вони зобов‘язалися спорудити (коли брали дозволи й землю для спорудження комерційного житла). Та все ж це питання було вирішено позитивно, хоча й не було одностайним (Володимир Квурт повідомив присутнім, що «МЕГАТЕК» вирішило спорудити у Винниках дитячий садочок. І навіть не на 70 місць, як зобов‘язувався, а на – 140!).

А от наступне питання щодо зменшення розміру пайової участі розвитку інфраструктури міста Винники викликало зливу негативу серед депутатів. Адже в цьому питанні йшлося також про спорудження забудовником комерційного житла й інфраструктури у Винниках. І бізнесмени через судове рішення домоглися зменшення сплати інвестиційних внесків майже на мільйон гривень! Це обурило депутатів. «Чому через несправедливе рішення суду громада має дарувати бізнесменам мільйон гривень?» - казали одні. «Чому не оскаржили це рішення суду у вищих інстанціях?» - обурювалися інші. І коли це питання було поставлено на голосування, то не набрало необхідної кількості голосів. І тепер юристи міськради «сушитимуть» голови над тим, як зберегти для громади мільйон гривень. Хоча бізнесмени цілком можуть «вирвати» цю суму через виконавчу службу, якщо встигнуть.

Було також затверджено Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Винники» та Положення про військово-облікове бюро виконавчого комітету Винниківської міської ради.

Депутати також затвердили зміни до бюджету м.Винники на 2016 рік.

На сесії було розглянуто й інші питання, які стосувалися життєдіяльності Винник і наших мешканців.

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: вмр, Сесія, міська рада, депутати


Читайте також:
Коментарі
avatar