Світлана Беляєва: «Центр розвитку сім’ї працюватиме над розбудовою соціальних послуг у Винниках»
19.09.2016 13:16

Завтра, 20 вересня, у приміщенні винниківської бібліотеки-філії для дорослих відбудеться перше ознайомче заняття проекту соціального партнерства «Центр розвитку сім’ї». Про основні напрями роботи волонтерського Центру, який діятиме за підтримки Винниківської міської ради, розповіла ініціатор його створення, головний психолог ГО ЗУЦ «Жіночі перспективи», співголова Дорадчого комітету кафедри ССР НУ «Львівська політехніка», викладач Національної школи суддів України в Західному регіоні  Світлана Беляєва.

– Охарактеризуйте основні ідейні напрями, які заплановані в роботі новоствореного Центру.

– У першу чергу, хочемо об’єднати організаційні та професійні ресурси державної та недержавних   структур  для формування  нової моделі здорового безпечного середовища у власних родинах та громаді. Завдання проекту – надання  психологічних, юридичних, спеціальних  знань  батькам,  фахівцям із актуальних соціально-економічних та емоційно-психологічних проблем і усім бажаючим.

– Пані Світлано, у вас великий досвід громадської роботи, зокрема щодо психологічних проектів. Чому вирішили створити Центр розвитку сім’ї саме у Винниках?

– Я сама винниківчанка, маю налагоджені контакти зі  студентською молоддю містечка, волонтерськими ініціативами, що пов’язані з неформальною освітою молоді, дорослих, батьків і вчителів.  Протягом кількох років громадська організація «Жіночі перспективи» активно співпрацює з навчальними закладами Винник. Також тут знайшли прихисток вимушені переселенці та члени їх сімей, які  активно залучені до ресоціалізаційних програм. Разом із тим у Винниках не достатньо розвинута соціальна інфраструктура. І ми будемо працювати над її покращанням.

– Як виглядатиме перше заняття у Центрі розвитку сім’ї?

– Ми маємо намір провести анкетування серед людей, які бажають здобувати нові знання разом із нами. За його результатами зможемо визначити, які саме проблеми найбільше хвилюють винниківчан і потребують психологічного та юридичного супроводу. Поступово надаватимемо індивідуальну та групову допомогу, додаткові знання з актуальних емоційно-психологічних проблем і вікової психології, допомагатимемо вирішувати складні життєві ситуації, які складаються у сім’ях винниківчан.

Плануємо застосовувати різні форми роботи: індивідуальні консультації, інтерактивні бесіди, тренінги, інформаційно-просвітницькі акції та кампанії серед громади та разом із громадою тощо. Тематика роботи буде багатопланова. Це, наприклад,  як стати хорошими батьками, розкрити внутрішній потенціал,  профілактика алкоголізму та насильства, розвиток  волонтерської діяльності.

-  Консультації та тренінги у Центрі розвитку сім’ї надаватимуть безкоштовно. Який графік роботи фахівців-волонтерів?

-  Я як психолог чекаю мешканців у вівторок і четвер із 11.00 до 15.00. Навчальні групи плануємо з 12-15 осіб. Консультації юриста проводитимуться за попереднім записом за телефонами 0675927068, 0934188804. Паралельно формуватимемо волонтерську групу з фіхівців, які хотіли б допомагати мешканцям Винник. У майбутньому плануємо також створення консультаційного телефону. Загалом прагнемо докластися своїми знаннями до розбудови інноваційних послуг із соціально-психологічної адаптації вразливих    груп населення, сприяти гармонізації стосунків на особистісному рівні та покращенню сімейних  взаємовідносин,  зміцнювати здоров’я всієї  громади.  

Розмовляла Лариса КУБСЬКА


Теги: партнерство, Жіночі перспективи, сім'я, волонтери, міська рада, Світлана Беляєва, бібліотека


Читайте також:
Коментарі
avatar