Винниківська делегація побувала в Польщі (ФОТО)
28.09.2016 18:39

Нещодавно представники Винниківської міської ради побували в сусідній Польщі, відвідавши місто Поремба (поблизу міста Катовіце). Громади Винник і Поремби ще в 2008 році підписали договір про співпрацю.І ось польські друзі запросили винниківчан на своє велике культурне свято, яке нещодавно відбувалося в місті Поремба.

Як розповів працівник відділу міжнародного партнерства та інвестиційних програм Винниківської міської ради Валерій Підпалюк, який також входив до складу делегації, громада міста Поремба проводила два великі культурно-масові заходи: Фестиваль спорту та Фестиваль гастрономії. Ці два заходи були взаємопов‘язані й виявилися дуже цікавими й повчальними.

Посадовець розповів, що в спортивній програмі фестивалю всі бажаючі мали змогу спостерігати за поєдинками стрільців, легкоатлетів, баскетболістів, юних футболістів.

Та, звісно, що більшість людей віддавали перевагу гастрономії. Адже організатори влаштували захоплюючий конкурс із приготування національної страви - пражинки (приготування цієї першої страви притаманне саме мешканцям містечка Поремба та його околиць, тут її споконвіку найкраще готують. Саме так, зі слів посадовця, їм пояснювали господарі).

Валерій Підпалюк також уважно спостерігав за приготуванням цієї страви й поділився набутим досвідом.

«Готують цей суп лише в казанку, який змащують смальцем (звісно, зі середини), а до самої страви входять ковбаска, масло, цибуля, картопля, різні приправи й спеції,» - каже пан Підпалюк і стверджує, що страва виявилася дуже смачною.

А керівником винниківської делегації був радник міського голови Винник Тарас Дмитерко, якого організатори конкурсу запросили стати членом журі, яке й оцінювало роботу 14 кухарських колективів, що брали участь у приготуванні пражинки.

Під час цих заходів одночасно відбувалися й концерти за участі народних колективів і представників сучасної естради Польщі.

Мер міста Поремба Ришард Спира висловив сподівання на розширення співпраці з громадою Винник у сферах культури, спорту, відпочинку дітей тощо.

Також винниківська делегація зустрілася на святкових заходах у місті Поремба з представниками Угорщини. Адже гостинні поляки запросили на своє свято й громаду угорського містечка Кіштелек. Зі слів наших посадовців, угорці також виявили бажання побувати у Винниках і підписати з винниківською громадою договір про взаємовигідну співпрацю.

Володимир ГАВРИЛІВ


Теги: партнерство, Валерій Підпалюк, Поремба, міська рада, Фестиваль, Польща, побратими, делегація


Читайте також:
Коментарі
avatar