Винниківська родина всиновила Віл-інфікованого хлопчика
04.10.2016 10:02
Страшний діагноз Остапчику поставили при народженні. Горе-матуся, швидше за все, Віл-інфікована, відреклася від дитинчати і залишила його в одному з пологових будинків Львова. Звідти немовлят скеровують у будинок дитини. Коли виповнюється два місяці, то відповідно до Сімейного кодексу, її можна ставити на облік з усиновлення за умови, що біологічна мама не скористалася правом забрати маля. По цього хлопчика мама так і не прийшла…

Доля дітей із таких діагнозом переважно невесела. Шанси на те, що хтось захоче всиновити Віл-інфіковане маля, мізерні…

Винниківська сім’я зважилася на такий крок. Вони були єдиними з подружжів із черги на усиновлення, які згодилися взяти собі за сина хворого хлопчика.

Артем і Руслана – люди, які належать до середнього прошарку суспільства. І не архібізнесмени, і не бідні. Їм трішки менше сорока років. Через певні життєві обставини подружжя не мало власних діточок. Чому насмілилися всиновити немовля? Підходили до цього рішення виважено і довго. Щодня вони бачили сім’ї з дітьми, допомагали у вихованні власних племінників… Гнітила ситуація бездітності, порожнечу потрібно було заповнити й реалізуватися як батькам.

Тому пройшли процедуру для кандидатів на чергу на всиновлення дитини. Вони хотіли малюка вікової категорії від 0 до трьох років (такі дітки найбільш затребувані прийомними батьками), де черга найбільша. Їхнє прізвище було посередині списку. І от одного дня до них зателефонували з відділу у справах дітей Личаківської райадміністрації й запропонували подивитися немовлятко. Діагноз назвали: немовля Віл-інфіковане…

На другому кінці дроту була пауза… Але ранком наступному дня вони передзвонили і сказали, що хочуть всиновити цього хлопчика. Щоправда додали: «Якщо це наш хрест, ми згідні його нести. Але ми щиро надіємося, що діагноз не підтвердиться».

Винниківське подружжя всиновило й охрестило хлопчика, батьки дбають про нього, віддають свою ласку і любов. І справді сталося диво – при повторному аналізі (через півтори місяці) діагноз на Віл був негативним! Родина почувається на сьомому небі від щастя. Щоправда, остаточний діагноз (правильний на 99,9 %) зможуть поставити, коли Остапчику виповниться 1,5 роки. Але подружжя впевнене, що тест буде негативним, і вони спокійно виховуватимуть свого синочка.

Лариса КУБСЬКА

Фото: helem.com.ua

P.S. Усі імена у статті змінені з етичних міркувань.

Висловлюємо подяку за допомогу в підготовці матеріалу начальникові відділу у справах дітей Личаківської райадміністрації Олександрі Лотоцькій.


Теги: сім'я, усиновлення, батьки, ВІЛ, ВІЛ-інфекція, дитина


Читайте також:
Коментарі
avatar