Кадри радянської кінохроніки про Комсомольське озеро у Винниках, яким понад 60 років (ВІДЕО)
05.10.2016 11:34

Дивлячись на сучасне Винниківське озеро, цікаво було б побачити, як воно виглядало і як там відпочивали на початку 50-их років, коли штучна водойма з назвою Комсомольське озеро тільки з’явилася. Як вказано в путівнику радянським Львовом 1974 року, що видало видавництво «Каменяр», «озеро споруджене методом народної будови близько шляху зі Львова до Винників, на відстані трьох кілометрів від Львова». Для відпочивальників на озері були влаштовані пляжі, діяли водна та човнова станції. Наприкінці 80-х про нього перестали дбати, воду спустили, дно і територія заросли хабазами. У 2001 його роботу відновив (орендувавши) один із приватних підприємців Львова.

Редакція «Винники Plus» отримала із Центрального державного кінофотофоноархіву унікальне відео про Комсомольське озеро, а також про відкриття залізниці «Львів – Комсомольське озеро» (1968р.), які нам люб’язно надав військовий викладач одного з київських ВНЗ Максим Пастернак.

Він разом із оператором Василем Возняком знімає документальний фільм про історію залізничного напрямку «Львів – Підгайці», зокрема про ту його частину, яка була прокладена в нашому місті. Працюючи в архіві над пошуком матеріалів до фільму, Максим натрапив на невеличке відео про озеро у Винниках і на унікальні кадри радянської кінохроніки про урочисте відкриття залізниці «Львів – Комсомольське озеро». Над кінорепортажем про те, як у вихідний день вантажівками мешканців Львова везли до Комсомольського озера, працювали оператори І. Гольдшейн, Я. Марченко, І. Семененко, З. Чернявський. Автори відео про залізницю до озера залишилися невідомі.


Поштівка з виглядом Комсомольського озера, Київ, видавництво "Мистецтво" (1953-1980)

Лариса КУБСЬКА


Теги: Історія, залізниця, озеро, Максим Пастернак, кінохроніка, фільм


Читайте також:
Коментарі
avatar