Мешканці приєднаних до Львова територій – львів’яни, але залежно від обставин
11.11.2016 11:25

Винники

Львівська міськрада, яка зараз активно просуває ідею розширення меж Львова, тим часом обмежує у фінансуванні території, які вже адміністративно та територіально належать до обласного центру. Йдеться про селища міського типу Рудно, Брюховичі та містечко Винники. Принаймні, така проблема з’ясувалася під час голосування за проекти, які пропонуються до фінансування за рахунок громадського бюджету Львова. Наче й дрібниця, але…

Проекти зареєстрували, але до грошей – зась

У Львові цьогоріч було оголошено конкурс проектів від громади, які будуть реалізовувати за кошти бюджету розвитку Львова у наступному році. Відповідне положення про громадський бюджет було затверджене на сесії міської ради.

Як вже повідомлялося, з 5 серпня до 15 вересня у міськраду Львова надійшло 265 таких проектів. Загальний обсяг громадського бюджету Львова, який ділитимуть на ці потреби, – близько 16 млн грн.

Громадські активісти Винників успішно зареєстрували низку проектів, що стосуються їх місцевої школи, бібліотек, реконструкції стадіону, створення велопарковок та спортивних майданчиків.

1 листопада розпочалося двотижневе онлайн-голосування за подані ідеї на сайті через bank ID або у ЦНАПі. І тут з’ясувалося – мешканці міста Винники, яке адміністративно належать до Личаківського району Львова, Рудного (Залізничний район) та Брюхович (Шевченківський район) не можуть проголосувати, аби з міського бюджету фінансувалися саме проекти щодо їх територій. А отже, шанси отримати кошти – дуже незначні.

Якщо про деталі: щоб взяти участь в голосуванні на сайті, треба обрати один із запропонованих варіантів електронної ідентифікації громадян – через Bank ID НБУ або ж Приватбанк. Винниківчани, у яких банківські картки видані у Винниках, не можуть проголосувати – їхні голоси не приймаються, а лише тих, у кого картки видані у Львові. Виявляється, це не технічний збій. Так налаштована система.

Начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Орест Файфурка у коментарі IA ZIK підтвердив: мешканці Винників, Рудного, Брюхович справді не можуть голосувати за проекти у межах цього конкурсу, бо вони НЕ львів’яни.

«Проголосувати мають право тільки ті мешканці, які проживають, працюють чи навчаються у Львові, мають тут нерухомість, – пояснює чиновник. – Місто Винники, на жаль, це є інша адміністративна одиниця, і, відповідно, вони поки що не мають права такого голосування. Винники мають свого міського голову, свою міську раду і свій бюджет».

Водночас, те, що проекти щодо Винників були подані й зареєстровані на конкурс, посадовець пояснює: «Вони стосуються загальноосвітніх шкіл, які належать до комунальної власності, таким чином відповідають положенню про громадський бюджет Львова».

Щодо селищ Рудно та Брюховичі О.Файфурка пояснює: «Ситуація там аналогічна. Згідно з положенням про громадський бюджет, голосувати мають право тільки мешканці Львова».

Подвійні стандарти Львівської міської ради

Описана ситуація – один із прикладів подвійних стандартів Львівської міської ради щодо приєднаних територій.

Раніше Винники відстоювали надання їм статусу міста обласного значення, і таку ініціативу підтримала Львівська облрада, скерувавши звернення до Верховної Ради. Тоді начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич у коментарі «Львівській газеті» заявляла: «Ми вважаємо мешканців Винників жителями міста Львова. І вони яскраво це демонструють: беруть участь у виборах міського голови Львова і депутатів ЛМР, що відображено в статуті Львова 2002 року». У разі отримання статусу міста обласного значення, застерігала чиновниця, «ми не зможемо більше мешканців Винників вважати жителями Львова».

На сесії Львівської облради, коли йшлося про межі Львова, начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування Львівської міськради Сергій Коровайник бідкався: Львів межує з 18 населеними пунктами, з яких чотири досі не погодили нові межі обласного центру. Це села Рясне-Руське Яворівського району, Малехів та Грибовичі Жовківського району та місто Винники. На це депутати порадили міським очільникам налагоджувати діалог і тісніше співпрацювати з довколишніми громадами.

«Межі Львова не затверджуються вже тривалий час через відсутність комунікації львівської влади із суміжними територіями, що є суттєвою проблемою», – переконаний голова постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Володимир Саган.

Тим більше, що Львів – не бідне місто. «Бюджетна децентралізація принесла мільярдні гроші місцевим бюджетам», – заявляв під час візиту до Львова Президент Петро Порошенко.

«Я завжди запитую міського голову Львова щодо змін у міському бюджеті… Але можу наголосити, що бюджети міст зросли удвічі за два роки. Бюджети розвитку зросли у 5 разів. З’явилися власні інвестиційні спроможності українських міст і регіонів», – заявив Президент.

Іншими словами, Садовому натякнули: території можна приєднувати, «люблячи грішми», а не діяти зухвало. Адже, у світлі дискусій навколо затвердження меж Львова, об’єднання громад та ідеї Львівської агломерації останнє – не пройде.

Наталія Шутка, IA ZIK

Фото: Винники Plus


Теги: голосування, винниківчани, конкурс, міська рада, соціальний проект


Читайте також:
Коментарі
avatar
Дивно, а я не міг проголосувати через карту ощадбанку, яка зареєстрована у Львові (думав якраз що голосувати можна через карти видані в Виниках), правда після написання листа в службу підтримки, проблема зникла...
avatar