У Винниках відбувається акція «Разом до здорового майбутнього»
01.12.2016 13:37

Сьогодні, 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом у винниківському поліклінічному відділенні відбувається інформаційно-просвітницька акція «Разом до здорового майбутнього», організатором якої є Винниківська міська рада.

Люди, які заходили в поліклініку, по-різному сприймали запрошення послухати інформацію про засоби контрацепції, методи планування сім’ї. Одні ніякові (переважно чоловіки), інші навпаки – задавали додаткові запитання про те, що їх цікавило.

 «Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров'я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання і його профілактику і профілактику інших хвороб, які передаються статевим шляхом. Ми не акцентуємо увагу тільки на такому захворюванні, як СНІД, а пропонуємо винниківчанам ознайомитися з інформаційними буклетами про чоловіче здоров’я, планування сім’ї, а також кожен бажаючий отримує  засоби контрацепції», – розповіла спеціаліст відділу гуманітарної політики та соціальної захисту Винниківської міської ради Іванна Іванчук.

Завідувач 2-го поліклінічного відділення комунальної 6-ї міської поліклініки Львова  Надія Жигало розповіла про статистику щодо захворюваності на ВІЛ/СНІД. В Україні протягом  цього року зареєстровано 13 381 новий випадок ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 нових випадків ВІЛ-інфекції. Від СНІДу в Україні померло 40 816 осіб. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також Київ. На Львівщині за шість місяців зареєстровано  217 нових випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію.

За інформацією Надії Жигало, у Винниках цього року виявлено два нових хворих, а загалом на обліку в місцевому поліклінічному відділенні є 23 особи. Протягом року обстежено 220 винниківчан. У поліклініці (кабінети 5, 31, 32, 33) добровільно, конфіденційно і безкоштовно проводиться дотестове консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію.     

Лариса КУБСЬКА

Теги: засоби контрецепції, планування сім’ї, поліклініка, Надія Жигало, здоров'я


Читайте також:
Коментарі
avatar