«Рух» здобув першу перемогу в Туреччині (ВІДЕО)
03.03.2017 10:27

Юрій Габовда

Винниківський «Рух» здобув першу у своїй історії перемогу в міжнародному матчі.

Вчора, 2 березня, на полі спортивного комплексу «Папілон» в турецькому місті Белек, підопічні Руслана Мостового у спарингу перемогли казахтанський футбольний клуб «Киран» з рахунком 2:0.

Стартові хвилини поєдинку з «Кираном» минули у супроводі сильного вітру і дощу, хоча у першій половині дня «Рух» проводив тренування під теплим сонячним промінням. Можливо, погодні умови вплинули на початок гри, адже гольових нагод з обох сторін було обмаль. Одна така виникла на 13-й хвилині зустрічі, коли на ударній позиції опинився Бохашвілі. Та удар у форварда «Руху» метрів з 11-ти вийшов неточним, хоча сама комбінація варта уваги. Кінаш хитрим пасом знайшов на лівому фланзі Габовду, новачок винниківчан віддав у штрафний майданчик на Бохашвілі, а той майстерно обробив круглого і пробив, на жаль, вище воріт.

Казахи відповіли швидкою контратакою: Абутов пройшов правим флангом і цілив у дальній кут, але наміри нападника «Кирану» прочитав  воротар Шевчук. Потім гра заспокоїлася і точилася переважно у центральній частині поля.

Переломний момент у грі відбувся на 38-й хвилині. Тоді футболісти «Руху» провели показову атаку, якою можна милуватися довго. Кікоть змістився у центр та відпасував на Бохашвілі, той у дотик дав м’яча Зубару, і вже Святослав обіграв суперника та прострілив – голкіпер «Кирану» відбив шкіряного перед собою, першим на добиванні опинився Габовда, але з кількох метрів поцілив у стійку.

Винниківчани рук не опустили і продовжували атакувальні наступи другим темпом. Кінаш підхопив м’яча, на замаху прибрав казахського футболіста та віддав розкішну передачу на Бохашвілі. Євген цього разу своїм шансом скористався сповна - 1:0. Так футболісти «Руху» відзначились першим голом у міжнародних матчах, а його автор Бохашвілі вписав своє прізвище у клубну історію.

По перерві у складі «Руху» відбулося відразу вісім замін. У матчі не взяли участі лише воротар Дяченко і травмовані польові гравці Федорів та Козловський. Решта продовжують доводити тренерському штабу свою профпридатність.

Ще у першому таймі казахи відзначалися грубими і подекуди занадто жорсткими діями. Від їхніх ударів не раз страждали Панасюк, Кікоть, Григорій Баранець та Габовда. На 48-й хвилині після чергового фолу на Юрії Габовді Актол Сулейманов ще й розпочав штовханину на полі, яка ледь не перетворилася на бійку. Багатьох помилок припускався турецький арбітр. Інколи складалося враження, що він або погано знає правила, або ж просто забув картки у роздягальні.

Усі питання про переможця зустрічі були зняті на 50-й хвилині, коли подачу з кутового від Бідловського замкнув Дмитрух. Згодом винниківчани претендували на два пенальті: спершу у штрафному казахів упав Садоха, а згодом і Борис Баранець. Проте свисток судді у цих епізодах промовчав.

Та найголовніше для футболістів «Руху» - що за такої жорсткої гри ніхто не зазнав травм. Ну і, звісно, винниківчани заслужили окремих аплодисментів за першу, а відтак історичну міжнародну перемогу, хай наразі і у товариському матчі.

«Рух» - «Киран» (Казахстан) - 2:0 (1:0)

02.03.2017. 16.00. Белек. Спортивний комплекс «Папілон».

Голи: Бохашвілі 38’, Дмитрух 50’.

«Рух»: Шевчук, Гурський (Дмитрух, 46’), Білий (Чучман, 46’), Панасюк (Романюк, 46’), Баглай (Бідловський, 46’), Кікоть (Копина, 46’), Кінаш, Г. Баранець (Б. Баранець, 46’), Зубар (Садоха, 46’), Габовда, Бохашвілі, (Омельченко, 46’).

Головний тренер: Р. Мостовий.

«Киран»: Каленов, Алашкуров, Тлеулебет, Алетбек, Тажмагомбетов, Жакспбек, Жакспбейулог, Ермундаєв, Аленбеков, Турсан, Абутов.

Головний тренер: Б. Кушенов.

За матеріалами офіційного сайту ФК «Рух»