Толока біля пам’ятника Іванові Огієнку у Винниках: прибирання і просвітництво
01.04.2017 20:37

Пам’ятник Іванові Огієнку знаходиться на головній вулиці Винник. Сьогодні, 1 квітня, на території біля нього також провели загальноміську толоку.

Прибирали пам’ятник працівники Винниківської міської ради, газети «Винниківський Вісник» і сайту «Винники плюс», парафіянки храму св. рівноапостольних Володимира і Ольги (УАПЦ).

Протягом кількох годин представники влади і преси висадили жовтогарячі чорнобривці, а потім разом із активними винниківчанками прибрали територію біля пам’ятника – зібрали сміття, пограбали сухе листя, привели до ладу доріжки, звільнивши їх від зеленої трави, що пробилася між бруківкою. Чимало роботи було і з самим пам’ятником.

Принесла посади квіти біля пам’ятника винниківчанка Марія Гнатишин. Жінка бідкалася, що знову хтось повикопував півники і кущі, які цвітуть дрібненькими жовтими трояндочками.

«Від встановлення пам’ятника Іванові Огієнку наші парафіянки опікуються територією біля нього і самим постаментом, – розповіла пані Марія. – Шкода, що серед винниківчан є люди, які не цінують чужої праці, смітять тут, а найгірше – рік у рік крадуть квіти, які ми висаджуємо і доглядаємо. Ті, що посадили восени, – вже хтось викопав. Але я знову принесла з дому кущі трояндочок, бо ж тут має бути гарно, це ж наше місто».

Поряд із пам’ятником знаходиться готель. Спостерігаючи за роботою жінок, підходили, щоб прочитати кому саме він встановлений, кілька немісцевих людей – з Одеси, Івано-Франківська. Побачивши напис: «Іван Огієнко», знизували плечима й питали: «А хто це? Що він зробив для Винник?» 

«Прибираючи, займалися й просвітницькою діяльністю, – каже керівник відділу гуманітарної політики Винниківської міської ради Зоряна Корчовська. – Ми розповідали про те, хто такий Іван Огієнко, акцентуючи увагу на тому, що він був епохальною людиною загальноукраїнського значення, на основній інформації про нього як першого міністра освіти в уряді УНР,  українського церковного і громадського діяча, мовознавця, етнографа, перекладача та історика церкви».

Лариса КУБСЬКА

Теги: пам'ятник, Іван Огієнко, толока, Марія Гнатишин


Читайте також:
Коментарі
avatar